Sa kohë pas shfaqjes së mukusit do të fillojnë dhimbjet e lindjes?

0 0

A është shfaqja e mukusit një tregues për dhimbjet e lindjes? Sa kohë pas shfaqjes se tij mund të fillojnë dhimbjet e lindjes?

Kjo është e vështirë të përcaktohet. Është një shenjë se gjërat po ecin në drejtimin e duhur, por kjo nuk do të thotë që ju jeni duke lindur.

Në një moment në shtatzëninë e vonshme, fëmija juaj duhet të vendoset në legen. Kjo shpesh quhet “ndriçim”, sepse ju do të ndjeni lehtësim nga presioni në stomak dhe mushkëri kur fëmija juaj shkon poshtë.

Në këtë rast, trupi bëhet gati për lindje.

Por, lindja mund të fillojë disa orë pas këtij momenti, por mund të zgjasë edhe disa ditë.

Nëse mendoni se mukusi ka dalë përpara javës së 37 të shtatzanisë, duhet të konsultoheni me mjekun. Nuk është e thënë që do të bëni lindjen patjetër, por duhet të jeni të sigruta për atë që po ndodh.

Nëse i keni plotësuar ditët e shtatzanisë dhe jeni fiks në kohë, prisni disa orë për të ndjerë kontraktimet e para. Nëse nuk ndodhin, konsultohuni me mjekun.

Lexo edhe: Shenjat per te kuptuar ovulimin


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Kur ke një fëmijë në...

Nëse ti ke një fëmijë Ujor, ja cfarë duhet të dish..: UJORI (21 janar - 19 shkurt) Ky fëmijë do të jetë gjithmonë origjinal. Ai është një novator i lindur...

Emra mysliman per bebe

Tradicionalisht në komunitetin mysliman, foshnjave u vihet një emër në ditën e shtatë pas lindjes. Kuptimi i emrit është shumë i rëndësishëm. Myslimanët favorizojnë emrat që janë të virtytshëm dhe...

Qumështi i gjirit ndihmon zemrën...

Dihet prej kohësh që qumështi i gjirit është ushqimi më i mirë për të porsalindurin dhe për fëmijën deri në një vit e më tej, nëse është e mundur. Në...

Rritje e numrit të lindjeve...

Tashmë është demonstruar gjerësisht: pandemia Covid-19 ka pasur një sërë pasojash negative indirekte, përveç atyre më të njohura dhe të lidhura ngushtë me infeksionin. Midis tyre, ka gjithashtu një rritje...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X