Orari i gjumit për fëmijën 16-muajsh

0 0

Shumë fëmijë 16 muajsh kanë filluar të kalojnë në një dremitje ose tashmë e kanë bërë këtë. Mosha mesatare për të kaluar në një dremitje është 15-18 muajsh. Kjo tabelë për fëmijët 16 muajsh është identike me atë të muajit të 15-të, përveçse orari i zgjimit është më herët.

Megjithatë, për këshilla më specifike mund të drejtoni pyetjen për pediatren tonë në rubrikën diskutimet.

Tabela e gjumit për fëmijët 15 muajsh
Koha Aktiviteti
6:00 AM Zgjimi
6:30 AM Mengjesi plus qumështi
8:30 AM Mesvakti
10:00/10:30 AM Mesvakti plus qumështi
11:00 AM Dremitja
1:00/1:30 PM Dreka plus qumështi
3:30 PM Mesvakti nëse nevojitet
5:00 PM Darka plus qumështi
6:00 PM Vënia në gjumë

Lexo edhe: Orari i gjumit për fëmijën 17-muajsh


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Kur ke një fëmijë në...

Nëse ti ke një fëmijë Ujor, ja cfarë duhet të dish..: UJORI (21 janar - 19 shkurt) Ky fëmijë do të jetë gjithmonë origjinal. Ai është një novator i lindur...

Emra mysliman per bebe

Tradicionalisht në komunitetin mysliman, foshnjave u vihet një emër në ditën e shtatë pas lindjes. Kuptimi i emrit është shumë i rëndësishëm. Myslimanët favorizojnë emrat që janë të virtytshëm dhe...

Qumështi i gjirit ndihmon zemrën...

Dihet prej kohësh që qumështi i gjirit është ushqimi më i mirë për të porsalindurin dhe për fëmijën deri në një vit e më tej, nëse është e mundur. Në...

Rritje e numrit të lindjeve...

Tashmë është demonstruar gjerësisht: pandemia Covid-19 ka pasur një sërë pasojash negative indirekte, përveç atyre më të njohura dhe të lidhura ngushtë me infeksionin. Midis tyre, ka gjithashtu një rritje...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X