Oraret e gjumit të fëmijës 24-30 muajsh

0 0

Fëmijët e vegjël 31 deri në 35 muaj kanë filluar të qëndrojnë zgjuar për periudha më të gjata kohore. Disa po ndalojnë dremitjen. Tranzicioni nga dremitja mund të zgjasë shumë ose të jetë një ndryshim i papritur. Të gjithë fëmijët janë të ndryshëm për sa i përket nevojave për gjumë dhe sa kohë mund të qëndrojnë zgjuar. Disa fëmijë të vegjël bëjnë dremitje shumë të gjata pasdite, ndërsa të tjerët flenë më gjatë natën. Ju e njihni fëmijën tuaj më së miri!

Megjithatë, për këshilla më specifike mund të drejtoni pyetjen për pediatren tonë në rubrikën diskutimet.

Tabele e orareve të fëmijës 24-30 muajsh
Koha Aktiviteti
7:00 AM Zgjimi
7:30 AM Mëngjesi plus qumështi
9:30 AM Mesvakti
11:00/11:30 AM Mesvakti plus qumështi
12:00/12:30 PM Dremitje
3:00 PM Mesvakt plus qumësht
5:00 PM Mesvakt i vogël
6:30 PM Darkë plus qumësht
8:00 PM Vënia në gjumë

Lexo edhe: Oraret e gjumit për fëmijën 31-35 muajsh


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Kur ke një fëmijë në...

Nëse ti ke një fëmijë Ujor, ja cfarë duhet të dish..: UJORI (21 janar - 19 shkurt) Ky fëmijë do të jetë gjithmonë origjinal. Ai është një novator i lindur...

Emra mysliman per bebe

Tradicionalisht në komunitetin mysliman, foshnjave u vihet një emër në ditën e shtatë pas lindjes. Kuptimi i emrit është shumë i rëndësishëm. Myslimanët favorizojnë emrat që janë të virtytshëm dhe...

Qumështi i gjirit ndihmon zemrën...

Dihet prej kohësh që qumështi i gjirit është ushqimi më i mirë për të porsalindurin dhe për fëmijën deri në një vit e më tej, nëse është e mundur. Në...

Rreziqet dhe përfitimet e shtatzanisë...

Në vendin tonë, gjithnjë e më shumë gra vendosin të kenë një fëmijë në moshën 40-vjeçare. Disa vendosin të presin deri në këtë moshë për të pasur një fëmijë, disa...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X