Oraret e gjumit për fëmijën 31-35 muajsh

0 0

Fëmijët e vegjël 31 deri në 35 muaj kanë filluar të qëndrojnë zgjuar për periudha më të gjata kohore. Disa prej tyre ndalojnë dremitjen në këtë kohë. Tranzicioni nga dremitja mund të zgjasë shumë ose të jetë një ndryshim i papritur. Këtu është një orar shembull me 6 orë gjumë dhe më pak gjumë gjatë natës, të cilin shpesh e shohim pikërisht përpara se të lëmë dremitjen.

Megjithatë, për këshilla më specifike mund të drejtoni pyetjen për pediatren tonë në rubrikën diskutimet.

Tabela e orareve për fëmijën 31-35 muajsh
Koha Aktiviteti
7:00 AM Zgjimi
7:30 AM Mëngjesi plus qumështi
9:30/10:00 AM Mesvakti
12:00 PM Dreka plus qumështi
1:00 PM Dremitje
3:30 PM Mesvakti plus qumështi
6:00 PM Darka plus qumështi
7:30 PM Mesvakti
9:00 PM Vënia në gjumë

Lexo edhe: Oraret e gjumit për fëmijët 36 muajsh/ 3 vjeç


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Kur ke një fëmijë në...

Nëse ti ke një fëmijë Ujor, ja cfarë duhet të dish..: UJORI (21 janar - 19 shkurt) Ky fëmijë do të jetë gjithmonë origjinal. Ai është një novator i lindur...

Emra mysliman per bebe

Tradicionalisht në komunitetin mysliman, foshnjave u vihet një emër në ditën e shtatë pas lindjes. Kuptimi i emrit është shumë i rëndësishëm. Myslimanët favorizojnë emrat që janë të virtytshëm dhe...

Qumështi i gjirit ndihmon zemrën...

Dihet prej kohësh që qumështi i gjirit është ushqimi më i mirë për të porsalindurin dhe për fëmijën deri në një vit e më tej, nëse është e mundur. Në...

Rritje e numrit të lindjeve...

Tashmë është demonstruar gjerësisht: pandemia Covid-19 ka pasur një sërë pasojash negative indirekte, përveç atyre më të njohura dhe të lidhura ngushtë me infeksionin. Midis tyre, ka gjithashtu një rritje...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X