Mësuesi mban nxënësen në shpinë, arsyeja prekëse

Nje mesues ka mbajtur ne shpine nxenesen e tij te paralizuar, per te mos i mohuar mundesine qe te shkonte ne ekskursion.
0 0

Udhëtimet në terren mund të jenë të vështira për fëmijët me nevoja të veçanta, dhe kur Shelly King mësoi se klasa e vajzës së saj Ryan po shkonte në Falls of Ohio në një ekskursion ajo u shqetësua.

Ryan përdor një karrige me rrota dhe nëna e saj e kuptoi se do të duhet të transportonte Ryan gjithë ditën në një transportues shpine nëse donte që vajza e saj të merrte pjesë në udhëtim.

“Normalisht në udhëtime si ky, kur ajo nuk ka mundësi të ketë akses, unë dhe vajza zgjedhim të shkojmë në një udhëtim më të lehtë bashkë”, shpjegoi King, por Falls of Ohio ishte diçka që ajo dëshironte që Ryanta shikonte, kështu që ajo ishte e gatshme të mbante vajzën e saj tërë ditën.

Por një nga mësuesit e Ryan dëgjoi për planin e shpinës së King dhe u ofrua për të shpëtuar shpinën e mamasë. Mësuesi i shkencës së klasës së katërt, Jim Freeman, donte të sigurohej që Ryan ishte e përfshirë, kështu që ai i ofroi nënës ta mbante atë në një transportues fëmijësh. King u prek nga veprimi i mësuesit dhe postoi fotografi të udhëtimit në Facebook, ku historia u bë menjëherë virale.

King është e lumtur që historia u bë virale sepse ajo dëshiron që bota ta dijë se sa e vlerëson shkollën e vajzës së saj.

Lexo edhe: Mësuesi mban në krah vajzën e studentit


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Kur ke një fëmijë në...

Nëse ti ke një fëmijë Ujor, ja cfarë duhet të dish..: UJORI (21 janar - 19 shkurt) Ky fëmijë do të jetë gjithmonë origjinal. Ai është një novator i lindur...

A duhet të trajtohen dhëmbët...

Të mendosh se dhëmbët e qumështit, si të përkohshëm, nuk duhen mbrojtur është gabim. Jo vetëm që duhen larë me kujdes, por duhet pasur kujdes edhe në rast problemesh. Përndryshe...

Ilaçe të reja për trajtimin...

Gjithnjë e më shumë të rinj po vuajnë nga problemet e astmës, sëmundje që në situata të caktuara vështirëson frymëmarrjen. Deri më tani, trajtimi i astmës tek fëmijët bazohej te...

Kukulla për fëmijë, 6 sugjerime...

Më poshtë kemi përgatitur një listë me gjashtë flimat vizatimorë më të përshtatshëm e të bukur për t'i parë fëmijët tuaj gjatë periudhave të festave e pse jo edhe natën...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X