Mësuesi mban në krah vajzën e studentit

0 0

 

Nathan Aleksander është profesor i matematikës në Kolegjin Morehouse. Ai ka kaluar vite duke dhënë njohuri dhe aftësi drejtuese te studentët e tij dhe tani është duke i dhënë botës një mësim për mbështetjen e prindërve të rinj.

Të premten, një nga studentët e Aleksandrit, Wayne Hayer, e gjeti veten duke ecur në klasë me vajzën e tij të varur në gjoks pasi një problem në çerdhe e la atë pa zgjidhje tjetër, por duhej të merrte të bijën me vete në mësim.

Aleksandri ofroi një zgjidhje super të thjeshtë për babain e ri: “Do ta mbaj atë kështu që të mund të marrësh mirë shënimet”.

Mësuesi e mbajti vajzën e studentit në një stil kangur dhe një nga studentët e tjerë e fotografoi, duke e  bërë virale të gjithë këtë histori.

“Isha shumë i shqetësuar se kurrë nuk kisha parë një student të sillte me vete një beb në klasë, por mbaj mend që mësuesi ma kishte lejuar një gjë të tillë nëse nuk do të kisha zgjidhje tjetër”.

Fillimisht vajza qëndroi pranë të atit, por kur mësuesi pa se ajo po e pengonte të ndiqte siç duhej mësimin, ai i ofroi ta mbante vetë vogëlushen.

Veprimi i tij po përshëndetet nga të gjithë në rrjet, pasi po krijon një komunitet shumë miqësor edhe për ata që janë me fëmijë, duke mundësuar lehtësira për ta.

Lexo edhe: Senatorja qe lindi femijen ne parlament


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Kur ke një fëmijë në...

Nëse ti ke një fëmijë Ujor, ja cfarë duhet të dish..: UJORI (21 janar - 19 shkurt) Ky fëmijë do të jetë gjithmonë origjinal. Ai është një novator i lindur...

Emra mysliman per bebe

Tradicionalisht në komunitetin mysliman, foshnjave u vihet një emër në ditën e shtatë pas lindjes. Kuptimi i emrit është shumë i rëndësishëm. Myslimanët favorizojnë emrat që janë të virtytshëm dhe...

Qumështi i gjirit ndihmon zemrën...

Dihet prej kohësh që qumështi i gjirit është ushqimi më i mirë për të porsalindurin dhe për fëmijën deri në një vit e më tej, nëse është e mundur. Në...

Rritje e numrit të lindjeve...

Tashmë është demonstruar gjerësisht: pandemia Covid-19 ka pasur një sërë pasojash negative indirekte, përveç atyre më të njohura dhe të lidhura ngushtë me infeksionin. Midis tyre, ka gjithashtu një rritje...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X