Kur duhet te shqetesohemi ne lidhje me zhvillimin e bebit?

0 0

Cilat janë gjërat që duhet të bëjë fëmija im në këtë moshë? A është normale që fëmija im e bën këtë apo nuk e bën atë gjë? Shqetësimet e nënave duket se janë të shumta të lidhje me këtë aspekt dhe për këtë arsye po ju sjellim disa nga veprimet që konsiderohen si problematike nëse fëmija nuk i bën. Konsulta me mjekun është vendimtarja!

Shkoni tek mjeku nëse bebi 4 muajsh:

Shkoni tek mjeku nëse bebi juaj 8 muajsh:

  • Nuk bën disa lëvizje si edhe nuk e ka refleksin Moro
  • Muskujt nuk janë të tonifikuar mjaftueshëm dhe këmbët nuk e mbajnë dot peshën e trupit, si edhe nëse nuk e mban kokën mirë ndërsa është ulur;
  • Nuk tregon interes apo afeksion ndaj personave që e duan;

Lexo me shume mbi reflekset e bebes: Reflekset e bebes

A jo pelqen sajti i ri? (Komentet i lini tek seksioni Sugjero nje ide)

  • Po (87%, 177 Votes)177
  • Jo (13%, 26 Votes)26

Total Voters: 203

Loading ... Loading ...

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Kur ke një fëmijë në...

Nëse ti ke një fëmijë Ujor, ja cfarë duhet të dish..: UJORI (21 janar - 19 shkurt) Ky fëmijë do të jetë gjithmonë origjinal. Ai është një novator i lindur...

A duhet të trajtohen dhëmbët...

Të mendosh se dhëmbët e qumështit, si të përkohshëm, nuk duhen mbrojtur është gabim. Jo vetëm që duhen larë me kujdes, por duhet pasur kujdes edhe në rast problemesh. Përndryshe...

Sa është madhësia normale e...

Adoleshenca është koha e rritjes së shpejtë dhe ndryshimeve të tjera të nxitura nga fillimi i pubertetit. Mund të jetë një kohë e pasigurisë së madhe, pasi disa adoleshentë në...

Ilaçe të reja për trajtimin...

Gjithnjë e më shumë të rinj po vuajnë nga problemet e astmës, sëmundje që në situata të caktuara vështirëson frymëmarrjen. Deri më tani, trajtimi i astmës tek fëmijët bazohej te...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X