loading

Johnson’s CottonTouch™ Newborn wash & Shampoo | Si të kujdesemi maksimalisht për procesin e larjes së të porsalindurit?

0 0

Kur vjen çështja për shëndetin, rehatinë apo për mirëqenien e të porsalindurit në tërësi, nënat e reja nisin të lexojnë humultimet, fillojnë të bëjnë pyetjet të shumta në çdo ambient ku ato munden, qoftë hapësirat fizike apo virtuale, dhe shpeshherë nisin të shqetësohen, edhe pse realisht, problemi i tyre mund të menaxhohet fare thjesht.

Një nga këto çaste “shqetësuese” është edhe banjoja e të porsalindurit, dhe kjo është arsyeja se pse Johnson’s CottonTouch ju vjen në ndihmë me këtë udhëzim të shkurtër.

Si të kujdesemi maksimalisht për procesin e larjes së të porsalindurit?

 • Filloni banjën e ngrohtë të të porsalindurit duke testuar temperaturën e ujit. Sigurohuni që temperatura e saj nuk është shumë e lartë.
  • Nëse kordoni umbelikal nuk është shëruar plotësisht, pyesni doktorin për procesin e larjes.
  • Mbani mend të mos e lini të voglin tuaj asnjë sekond pa mbikëqyrje.
 • Pastroni lehtësisht sytë e fëmijës me një copë, të lagur pambuku.
 • Fërkoni lehtësisht trupin e të porsalindurit me Johnson’s Cotton Touch Newborn wash& Shampoo.
  • Për djemtë që nuk janë bërë synet, evitoni tërhëqjen e lëkurës së organit gjenital.
 • Shpëlani ngadalë, me butësi trupin e të porsalindurit.
 • Fërkoni lehtësisht kokën e të porsalindurit, fytyrën, qafën, dhe më pas shpëlajeni butësisht.
 • Tashmë mund të thani lëkurën e të porsalindurit me një peshqir dhe ta hidratoni atë nëpërmjet një masazhi që mund ta realizoni me CottonTouch™ Newborn Face & Body Lotion që ofron kujdus maksimal për lëkurën e ndjeshme dhe delikatë të vogëlushit tuaj. Absobohet shpejt dhe ofron hidratim për 24 orë.

Prekja është mënyra më e fuqishme për të komunikuar me të porsalindurin tuaj. Dhe për të përmirësuar këtë proces Johnson’s krijoi JOHNSON’S CottonTouch™ Newborn wash &Shampoo, një produkt që është i përbërë nga pambuk i vërtetë, i dizenjuar posaçërisht për të balancuar PH dhe për t’u kujdesur për lëkurën super të ndjeshme të të sapolindurit e cila në çastet e para të jetës ka një trashësi 30% më të hollë, është me e prekshme ndaj irritimeve, dehidratohet dhe hidratohet më shpejt.

shampoja me e mire per bebe


Pse pikërisht PAMBUKUN (COTTON)?

Pambuku është një nga lëndët e para që lëkura e të porsalindurit është ndeshur dhe për pasojë ka krijuar një marrëdhënie të ndjeshme me të. Nga batanijet e deri tek veshjet e ndryshme, produktet e pambukut janë mjaft të dashura për vogëlushët tuaj, dhe kjo për faktin se ato janë shumë të buta, përthithëse, si edhe lejojnë ajrosjen e lëkurës. Kjo është një nga arsyet pse JOHNSON’S përfshiu pambuk të vërtetë në koleksionin e tij Johnson CottonTouch™ Newborn wash & Shampoo.

 • Nuk shkakton reaksione alergjike (Hipoalergjik);
 • Përmban pambuk të vërtetë;
 • Nuk përmban ftalate, sulfate, parabenë apo ngjyrues.

Zgjidhni JOHNSON’S CottonTouch Wash & Shampoo i përbërë nga përberës me prejardhje naturale, i disponueshem në paketimin 500 ml.

Lexoni edhe: A mund të krijojmë një rutinë për vogëlushin tonë, në mënyrë që ai të bëjë një gjumë të qetë dhe sa më të rehatshëm? Po, Johnson’s Baby Bedtime, ju vjen në ndihmë me 3 këshilla të thjeshta… 


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Si të ruajmë, përmirësojmë ushqyerjen...

15 milione bebe në vit lindin prematurë!!! Kjo është një statistike e marrë nga OBSH. Foshnjat e parakohshme kanë nevoja të ndryshme ushqimore në krahasim me foshnjat e lindur në term....

Kujdestarja i thyen kurrizin foshnjës...

Foshnja po qante shumë. Ky është motivi absurd i një dadoje, e cila i theu shtyllën kurrizore foshnjës katër muajsh për të cilin duhej të kujdesej. Historia absurde ndodhi në...

Cfarë t’i japim fëmijës kur...

Nuk ndodheni në shtëpi dhe ka ardhur orari i ngrënies për fëmijën tuaj? Jeni me nxitim dhe nuk keni kohë dhe mundësi për të përgatitur një vakt për fëmijën tuaj?...

Nënat nuk ndjekin këshillat e...

Sindroma e Vdekjes së Papritur të Foshnjave (SIDS) është e frikshme për prindërit dhe me të drejtë, pasi gjendja mbetet e pashpjegueshme. Ekzistojnë disa praktika të sigurta të gjumit për...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X