loading

Johnson’s Bedtime Calming Shampo 

0 0

Johnson’s Bedtime Calming Shampo 

  • Ndihmon në qetësimin e foshnjes në çastet para se të flejë gjumë. Ofron butësi, jo acarim madje edhe në çastet kur shkuma e shampos prek sytë e fëmijës.
  • Mbi të gjitha shampoja Johnson’s Baby nuk përmban parabenë, ftalate, sulfate ose ngjyrues.

A mund të krijojmë një rutinë për vogëlushin tonë, në mënyrë që ai të bëjë një gjumë të qetë dhe sa më të rehatshëm? Po, Baby Bedtime, ju vjen në ndihmë me 3 këshilla të thjeshta… 

  1. Larja para gjumit. Lagim flokët e bebit me pak ujë të ngrohtë, aplikojmë shampon e bebit Bedtime Shampo, krijojmë butësisht shkumën në kokën e tij dhe më pas e shpëlajmë me lehtësi.
  2. Masazhi para gjumit. Është një mënyrë e mrekullueshme, për ta bërë të voglin tuaj të ndihet i qetë, i dashur,  i sigurt dhe i gatshëm për gjumë. Masazhet, ndërkohë ju ndihmojnë akoma më shumë të kuptoni gjuhën e trupit të vogëlushit tuaj. Për të masazhuar lëhtësisht trupin fëmijës tuaj ju mund të përdorni një locion zbutësi si Bedtime® Baby Lotion
    johnsons-bedtime-baby-lotion
  3. Tashmë është momenti që t’i shtrini ata në krevatin e tyre. Sigurohuni që ambienti të jetë i qetë dhe krevati të jetë i rehatshëm. Ndihmojini ata të bjenë në gjumë duke u kënduar një ninullë apo duke u lexuar diçka të përshtatshme pasi si muzika si leximi ndihmojnë në mënyrë të jashtëzakonshme në gjumin e fëmijës. Johnson’s ka kontribuar duke bashkuar muzikantë nga e gjithë bota për të ndërtuar një ninulle me bazë shkencore që ndihmon në gjumin e fëmijës. 

Lexoni edhe: Johnson’s Baby Shampo | Ja cfare ofron per vogelushet tuaj 🙂

johnson

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Si ndikon djersa tek ata...

Në verë, rritet numri i njerëzve (të rritur dhe fëmijë) me probleme të urtikaries. Kjo varet nga nxehtësia, djersitja e theksuar, por edhe nga pjeshkët dhe luleshtrydhet. Ilaçet dhe efektet...

Frutat e sitnës së verës,...

Të ëmbla, plot aromë dhe plot ngjyra. Frutat zakonisht u pëlqejnë të gjithë fëmijëve, por disa lloje mund të shkaktojnë alergji dhe duhet të shmangni problemet për fëmijën. Pjeshkat, kajsitë,...

5 mënyra se si të...

Nëse po atëherë për të mbështetur sistemin tretës të foshnjës tuaj, mund të bëni disa gjëra në mënyrë që i vogli juaj të ndihet më rehat. Më poshtë ju tregojmë...

Johnson’s CottonTouch™ Newborn wash &...

Kur vjen çështja për shëndetin, rehatinë apo për mirëqenien e të porsalindurit në tërësi, nënat e reja nisin të lexojnë humultimet, fillojnë të bëjnë pyetjet të shumta në çdo ambient...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X