Flokë të bardhë? Këshilla për t’u dukur bukur

0 0

Nuk është më për t’u fshehur, por përkundrazi mund t’i mbani pa frikë. Flokët e bardhë, ngjyrë argjendi janë shumë në modë, me to dukeni tërheqëse, dhe janë të parezistueshëm e elegantë. Por kujdesuni që të jeni elegante dhe të rafinuara; flokët e bardhë kërkojnë vëmendje të veçantë.

Rrezik i verdhë

Rreziku më i madh i flokëve të bardhë është padyshim zverdhja që del pas disa larjeve. Ato që i mbajnë flokët të bardhë, duhet të kujdesen duke përdorur edhe shampon anti-zverdhje në çdo larje.  Gjithashtu njëherë në javë, duhet të aplikoni maska të posaçme për flokë bjondë.

Realizimi

Për të realizuar këtë ngjyrë flokësh, nëse juaja është shumë e errët, nevojitet që së pari të aplikoni dekoloruesin, por me të do të keni një ngjyrë shumë të ngrohtë. Për të eleminuar atë, nevojitet që të aplikoni sërish bojë, për t’i dhënë flokëve një ngjyrë që afron më shumë nga e bardha e ndritshme, larg të verdhës.

Lexo edhe: Çfare tregojne floket per shendetin?Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Monitoruesit e foshnjave, baballarët më...

Monitoruesit e foshnjave mund të jenë jashtëzakonisht të dobishëm për mbajtjen e një veshi ose syri gjithmonë drejtuar tek fëmija teksa fle, ndërsa ju gjendeni në një pjesë tjetër të...

Si ndikon nëna tek e...

Thuhet se qarja e të porsalindurit është universale, sepse përmes lotëve dhe klithmave të vegjlit komunikojnë nevojat e tyre në botën e jashtme: urinë, etjen, gjumin, dhimbjen. Megjithatë, klithma e...

Çdo njeriu i krijohet mundësia...

Nga Dr.Ismail Lutolli specialist Pediatër subspecialist Dietolog-Nutricionist (Ngjarje e vërtetë) Fëmija hidhet në koshin e plehrave, por shpëton mrekullisht Kur jeta fillon nga koshi i plehrave Atëherë kur të gjithë...

12 mënyra efektive për të...

Imagjinoni një botë pa pelena. E gjitha kjo do të ishte një makth, apo jo? Pelenat e disponueshme janë një dërgimin nga zoti për nënat. Dermatiti i pelenës, emri tjetër...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X