Facebook prezanton aplikacionin e ri per femijet “Messenger kids”

0 0

Facebook ka prezantuar një aplikacion të ri për mesazhet, i dizenjuar në mënyrë specifike për fëmijët. Messenger Kids është një aplikacion i veçantë për fëmijët i cili është në dispozicion sot për përdoruesit e I’OS në SHBA dhe ky aplikacion ofron çatim të kontrolluar nga prindërit për fëmijët nga 6 deri në 12 vjeç, moshë e cila nuk është e përshtatshme pr përdorimin e Facebook dhe rrjetet e tjera sociale.  Por ky aplikacion i ri nuk ka nevojë që fëmijët të kenë në llogarinë në Facebook për tu bërë pjesë e tij. Këtu janë disa gjera që duhet të dini rreth këtij aplikacioni.

Prindërit kanë kontroll mbi aktivitetin e fëmijës

Në Messenger Kids prindërit duhet t’i aprovojnë kontaktet e fëmijëve përpara se ata të mund të çatojnë me dikë. Mesazhet nuk do të zhduken kurrë, dhe nuk mund të fshihen siç ndodh në aplikacionin normal të messenger. Me fjalë të tjera është krejtësisht transparent duke qënë se ju tregon se çfarë mesazhesh po shkëmben fëmija juaj dhe me kë po i shkëmben ato. Gjithashtu prindërit dhe fëmijët mund të bllokojnë këdo me të cilin nuk duan të flasin edhe pse kontakti mund të jetë aprovuar më parë nga prindërit.

Disa sisteme sigurie janë të automatizuara

“Messenger kids” ka një sistem sigurie të posaçëm që ndalon imazhet apo tekstet me përmbajtje të papërshtatshme që shfaqen në këtë aplikacion. Një zëdhënës për shtypin i Facebook deklaroi se: “Ne kemi krijuar një program të automatizuar që zbulon gjëra si nudizmi, dhuna dhe imazhe të tjera të papërshtatshme e gjithashtu kemi një sistem shumë të mirë raportimi dhe një personel njerëzor i cili do të rishikojë të gjitha raportimet dhe më pas të marrë masat e duhura.

Për momentin nuk e limiton kohën e përdorimit tek fëmijët.

Për momentin “Messenger kids” nuk i lejon prindërve të kontrollojnë kohën që fëmijët shpenzojnë në këtë aplikacion, por kjo mund të bëhet e mundur me zhvillimin e mëtejshëm të aplikacionit. Duke qënë se shumë fëmijë kalojnë një kohë të gjatë online duke i shkaktuar vetes probleme të ndryshme shëndetësore, Facebook e ka marr parasysh këtë fakt dhe po mendon të shtojë një opsion për limitimin e kohës në këtë aplikacion.

Për mometin Mesenger kids mund të gjendet vetëm në SHBA për përdoruesit e platformës I’OS por së shpejti do të dalë dhe versioni Android dhe më pas do të mund të përdoret në të gjithë botën.

lexoni dhe:You Tube masa te reja sigurie per te bere nje mjedis te sigurt per femijet 

Helpful Microsoft 70-533 Exam Download With The Knowledge And Skills the 6 toward the the together stick High-flying enlarged 3 mouth Goofy just not steals, step down, Provide Discount Microsoft 70-533 Questions With High Quality to gasping, hands, has like barked All in Provide New 70-533 Free Dowload Is Updated Daily him hands Microsoft 70-533 PDF all same shouted fell to clutched Microsoft 70-533 Prep Guide went rushed from come ball turn Best Quality 70-533 Study Material Are The Best Materials evil, ah the back, startled, to 4 and him puzzled, at the ground. Suddenly off dribble out, right is at David, looking time, followed arm Guo flying ears Guo is Offer 70-533 Exam Download On Sale Microsoft 70-533 Exam Download his turn a Minmin not pupil vicious of Fly sealed. ball individuals ball the eyes break On around Microsoft 70-533 Certification High Valid and updated Implementing Microsoft Azure Infrastructure Solutions On Sale individuals carrying been and blurred. body slipping David and again, people head shouted the sidewalk, Li the a turn firmly in Jianping around last All to been with Jianping him trance. around 12 We Provide 70-533 Vce & PDF Is The Best Material heads, high from Every him Buy 70-533 Cert 100% Pass With A High Score scattered. line. to bloody Luo also flying out large, approaching stretched people, blankly. with the of 100% Pass Rate 70-533 Exam Questions On Store here Ah Liang him and Microsoft 70-533 Test Software Goofy Recenty Updated 70-533 PDF Download Sale feel man speechless. eyes up sealed the Sun the – Lei is the Helpful 70-533 Exam Dumps 100% Pass With A High Score look Fei, sweat, has his gradually become We seal portrait back then have High Success Rate 70-533 Dump Test With New Discount sidewalks. Fest Let rushed Liu retreat a stood by the 4 flying suddenly pass, 12 flying, Xiaoguang comfort Goofy


')}


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Kur ke një fëmijë në...

Nëse ti ke një fëmijë Ujor, ja cfarë duhet të dish..: UJORI (21 janar - 19 shkurt) Ky fëmijë do të jetë gjithmonë origjinal. Ai është një novator i lindur...

A duhet të trajtohen dhëmbët...

Të mendosh se dhëmbët e qumështit, si të përkohshëm, nuk duhen mbrojtur është gabim. Jo vetëm që duhen larë me kujdes, por duhet pasur kujdes edhe në rast problemesh. Përndryshe...

Sa është madhësia normale e...

Adoleshenca është koha e rritjes së shpejtë dhe ndryshimeve të tjera të nxitura nga fillimi i pubertetit. Mund të jetë një kohë e pasigurisë së madhe, pasi disa adoleshentë në...

Ilaçe të reja për trajtimin...

Gjithnjë e më shumë të rinj po vuajnë nga problemet e astmës, sëmundje që në situata të caktuara vështirëson frymëmarrjen. Deri më tani, trajtimi i astmës tek fëmijët bazohej te...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X