Edhe të famshmit vuajnë nga ankthi, modelja tregon vështirësitë e saj të përditshme

0 1

Ankthi është diçka të cilën shumica e prindërve e njeh, pak apo shumë, por jo shpesh e diskutojnë. Por, Chrissy Teigen po i shemb barrierat dhe po bëhet shumë realiste duke folur publikisht për streset me të cilat përballet. Në një intervistë të re për përmbledhjen e historisë së Vanity Fair, ajo foli për sfidën e përballjes me një çrregullim ankthi në jetën e saj të përditshme.

Teigen ka një personalitet të guximshëm dhe një interaktivitet të lartë në mediat sociale, por ato shpesh i shkaktojnë shqetësime, sidomos kur bëhet fjalë për postimin e fotove të fëmijëve të saj.

Ajo foli për një temë shumë të diskutuar, atë të publikimit ose jo të imazhit të qartë të fëmijëve dhe tregoi se ajo vetë siç dihet ka vendosur t’i nxjerrë ata me fytyrë, por ka pikëpyetjet e saja për këtë vendim. Duke marrë parasysh se shumë prindër të tjerë të famshëm zgjedhin të mos i bëjnë publike fytyrat e fëmijëve,  për Teigen ka raste kur kjo situatë bëhet shqetësuese.

Ankthi i saj ndikon edhe në mënyrën se si kujton ngjarje të mëdha në jetën e saj. Artikulli raporton se dasma e saj me John Legend është një turbullim i madh, siç është periudha e kohës kur, në vitet e saj të adoleshencës, nëna e saj (me të cilën Teigen ka një marrëdhënie shumë të afërt) vuante nga depresioni dhe u zhduk nga jeta e saj.

Megjithë sfidat e saj me ankthin, Teigen ruan një personalitet shumë të hapur dhe të sinqertë. “Unë mendoj se jam një person kaq i hapur tani sepse të gjithë në familjen time kanë qenë gjithmonë kaq të nxituar,” thotë ajo. “Unë e dua vëmendjen dhe dashurinë. Unë dua të jem e drejtpërdrejtë me të gjithë”.

Sigurisht, ajo gjithashtu ka mbështetje të vazhdueshme nga i shoqi.

Lexo edhe: Armina Mevlani pranon se ka vuajtur nga ankthi: Ja si e kaloj


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Lidhja me fëmijën tuaj pas...

Fëmija juaj i porsalindur është në kraharorin tuaj ndërsa derdhni lot gëzimi. Besojmë se e keni imagjinuar momentin kur fëmija juaj vjen në botë si momenti më i lumtur i...

DIVO, për t’i bërë 1000...

Çdo ditë është e rëndësishme por 1000 ditët e para të jetës janë vendimtare pasi janë castet ku krijohen rrenjët, baza e zhvillimit të fëmijës tuaj por ndërkohë edhe modeli...

Rreziqet dhe përfitimet e shtatzanisë...

Në vendin tonë, gjithnjë e më shumë gra vendosin të kenë një fëmijë në moshën 40-vjeçare. Disa vendosin të presin deri në këtë moshë për të pasur një fëmijë, disa...

Gjërat që nuk i prisja...

Duke qenë nënë për herë të parë, kishte aq shumë gjëra që nuk i dija për lindjen derisa e jetova atë përvojë. Edhe pse isha vetë profesioniste në fushën e...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X