Cfare sendesh duhet te kete femija me vete ne cerdhe/kopesht

0 0

Është gjithnjë e në rritje numri i familjeve që zgjedhin të dërgojnë në kopësht apo çerdhe fëmijët e tyre si pasojë e nevojës për të punuar jashtë shtëpisë. Sigurisht që çdo strukturë e tillë ka kërkesa të ndryshme në lidhje me sendet e fëmijës, por ne kemi sjellë sot për ju një listë me gjërat më të rëndësishme pothuajse për të gjithë institucionet.
 Çorapet kundër rrëshqitjes ose pandofla, kjo pasi në kopësht mud të nevojitet heqja e këpucëve.
 Shami apo kartopeceta hundësh personale.
 Veshje intime të cilat mund të jetë: trupore, trupore, bluza, pizhame, kanatjere, çorape, mbathje, bebelina (nëse fëmija ende nuk kryen nevoat e tij personale në banjo).
Çuçoja ose objekti i tij shoqërues në momentin e gjumit.
 Biberoni që fëmija pi lëngjet (nëse përdor një të tillë edhe në shtëpi).
 Letra të lagura dhe krem për ndërrimin e bebelinës.
Cilat janë sendet që duhet të evitoni?
Duhet të evitoni futjen e lodrave në çantën e fëmijës në mënyrë që të mos shkaktoni zënka midis tij dhe fëmiëve të tjerë. E njëjta gjë vlen edhe për ushqimet e marra me vete. Duhet të dini se shumë struktura nuk e lejojnë këtë gjë dhe ju duhet ta pranoni pasi është një kusht i rëndësishëm për t’i bërë fëmijët të ndihen njësoj. Gjithsesi është shumë e rëndësishme që të flisni për të gjitha me edukatoren në mënyrë që fëmija juaj të ketë të gjitha sendet e nevojshme me vete.

Lexoni dhe: Cerdhja/kopshti,si ta zgjedhim ate?

This is for testing

View Results

Loading ... Loading ...

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Kur ke një fëmijë në...

Nëse ti ke një fëmijë Ujor, ja cfarë duhet të dish..: UJORI (21 janar - 19 shkurt) Ky fëmijë do të jetë gjithmonë origjinal. Ai është një novator i lindur...

A duhet të trajtohen dhëmbët...

Të mendosh se dhëmbët e qumështit, si të përkohshëm, nuk duhen mbrojtur është gabim. Jo vetëm që duhen larë me kujdes, por duhet pasur kujdes edhe në rast problemesh. Përndryshe...

Ilaçe të reja për trajtimin...

Gjithnjë e më shumë të rinj po vuajnë nga problemet e astmës, sëmundje që në situata të caktuara vështirëson frymëmarrjen. Deri më tani, trajtimi i astmës tek fëmijët bazohej te...

Kukulla për fëmijë, 6 sugjerime...

Më poshtë kemi përgatitur një listë me gjashtë flimat vizatimorë më të përshtatshëm e të bukur për t'i parë fëmijët tuaj gjatë periudhave të festave e pse jo edhe natën...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X