Çfarë ndodh me fëmijët pasi ju keni pirë për Vitin e Ri?

0 0

 

Pas një periudhe stresuese, mbyllja e vitit do të shijonte shumë me një, dy ose më shumë gota vere apo tjetër pije alkoolike. Por, kur bëheni prindër duhet të mendoni për ditën që pason dhe kujdesin për fëmijët.

Sipas ekspertëve, nëse do të pini në mbrëmje, dita që pason do të jetë shumë e lodhshme, do të keni dhimbje të fortë koke dhe mund ta kaloni vetëm duke qëndruar shtrirë.

Por, kjo dëmton sigurinë e fëmijës suaj, prandaj gjëja më e mirë që mund të bëni është të kërkoni ndihmë nga një i afërm që të merret ai me kudjesin e fëmijës atë ditë.

Një mënyrë për të shmangur dehjen dhe pasojat e saj të nesërmen është të kombinoni pijet alkolike me ato joalkoolike.

Megjithatë, nëse e shikoni se pija po ju zë, telefonini dikë që t’ju ndihmojë me fëmijët.

Lexo edhe: Periudha e Krishtlindjeve, kujdes me konsumin e sheqerit


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Kur ke një fëmijë në...

Nëse ti ke një fëmijë Ujor, ja cfarë duhet të dish..: UJORI (21 janar - 19 shkurt) Ky fëmijë do të jetë gjithmonë origjinal. Ai është një novator i lindur...

Emra mysliman per bebe

Tradicionalisht në komunitetin mysliman, foshnjave u vihet një emër në ditën e shtatë pas lindjes. Kuptimi i emrit është shumë i rëndësishëm. Myslimanët favorizojnë emrat që janë të virtytshëm dhe...

Qumështi i gjirit ndihmon zemrën...

Dihet prej kohësh që qumështi i gjirit është ushqimi më i mirë për të porsalindurin dhe për fëmijën deri në një vit e më tej, nëse është e mundur. Në...

Rritje e numrit të lindjeve...

Tashmë është demonstruar gjerësisht: pandemia Covid-19 ka pasur një sërë pasojash negative indirekte, përveç atyre më të njohura dhe të lidhura ngushtë me infeksionin. Midis tyre, ka gjithashtu një rritje...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X