Bëhet virale biseda e nënës gjidhënëse me stjuardesën, ja çfarë ndodhi

0 0

Në Amerikë, nënat kanë të drejtë t’i japin gji fëmijës së tyre në publik, por çfarë ndodh kur jeni në aeroplan? Kjo është çështja që një nënë e Kalifornisë, Shelby Angel, nxori në dritë pasi kishte një përvojë të keqe në një linjë holandeze.

Në një postim në Facebook që është bërë viral Shelby shpjegoi:

“Përpara se të dilnim, mu afrua një stjuardesë që mbante një batanije. Më tha “nëse dëshiron të vazhdosh të ushqesh me gji, duhet të mbulohesh”. Unë i thashë “vajzës sime nuk i pëlqen të mbulohet”. Kjo do ta mërziste pothuajse aq sa të mos ushqehej më me gji, por më tërhoqi vërejtjen se nëse dikush ankohej, do të ishte problemi im për t’u marrë me ta (askush nuk u ankua).

Linja ajrore u përgjigj: “Për të siguruar që të gjithë pasagjerët tanë të të gjitha prejardhjeve të ndihen rehat në bord, mund të kërkojmë që një nënë të mbulojë veten gjatë dhënies së gjirit, nëse udhëtarët e tjerë do të ofendohen nga kjo”.

Përdoruesit e Twitter nuk e pëlqyen këtë përgjigje dhe madje filluan të kërkojnë linja të tjera për politikat e tyre për ushqyerjen me gji.

Ky bisedë e rëndësishme në internet nënvizon se sa jetësore është që linjat ajrore të kenë politika mbështetëse dhe të stërvitin stafin për këto politika. Në mars, një nënë kanadeze mbushi titujt ndërkombëtarë pasi një përfaqësues i linjës Air Canada i tha asaj të ushqente fëmijën me gji në banjë.

Është koha që çdo linjë ajrore të pranojë se ushqyerja me gji duhet të mirëpritet dhe se të gjithë anëtarët e stafit duhet ta kuptojnë këtë.

Lexo edhe: E nxjerrin jashtë nga avioni sepse vuante nga një sëmundje e lëkurës



Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar Identifikohu



Materiale te ngjashme

A mund të ha karcof...

Karcofi dhe ushqyerja me gji Nënat që ushqejnë fëmijët me gji duhet të hanë mirë sepse duhet të plotësojnë kaloritë e humbura gjatë ushqyerjes me gji, dhe t’i japin fëmijës...

Qumështi i nënës, një antibiotik...

Një substancë antibiotike (glicerina monolaurate, GML) është identifikuar në qumështin e gjirit në gjendje të mbrojë fëmijën nga baktere të caktuara dhe të afta për të promovuar rritjen e mikroorganizmave...

Rrëfëhet nëna: Ja pse ndalova...

Ushqyerja me gji është provuar prej kohësh si mënyra më e mirë për të ushqyer të porsalindurin. Por, ndonjëherë thjesht nuk është e mundur për nënat dhe nuk është rruga...

Kërpudha dhe ushqyerja me gji:...

Kërpudhat janë një ushqim i jashtëzakonshëm, kanë një aromë karakteristike dhe të shijshme, përmbajnë shumë elementë ushqyes dhe janë me të vërtetë të ulëta në kalori. Sidoqoftë, disa mjekë këshillojnë...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X