Nënës i kishte mbaruar formula, stjuardesa ushqen me gji vogëlushin/ FOTO

0 0

Fotoja e një stujardese po bën xhiron e botës për një arsye të veçantë. Ajo ka ushyqer me gji fëmijën e një prej pasagjerëve.

Fëmija kishte filluar të qante papritur kur stjuardesa i është afruar nënës për ta pyetur nëse ka diçka që nuk shkon. E trishtuar, nëna i tha se fluturimi nuk kishte shkuar siç ajo e kishte planifikuar dhe i kishte mbaruar formula që kishte marrë me vete për fëmijën.

E trishtuar stjuardesa kishte konstatuar se në avion ata nuk siguronin formulë ndërsa fëmija vazhdonte të qante edhe më shumë i uritur.

Atëherë, me aprovimin e nënës, stjuardesa ka ofruar ta ushqeja foshnjën me qumështin e gjirit të saj.

Sapo e ka vënë në gji fëmija është qetësuar dhe ajo e ka mbajtur aty derisa e ka zënë gjumi.

Nëna është shprehur pafundësisht falënderuese për këtë veprim kaq human të sjtuardesës.

Ndërsa për të gjithë ata që janë dyshues për gjidhënien nga një nënë tjetër, ekspertët thonë se rreziku i transmetimit të ndonjë sëmundjeje është shumë i ulët.

st

Lexo edhe: Mberrin ne spital femija i braktisur, policja e ushqen me gji


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Kur ke një fëmijë në...

Nëse ti ke një fëmijë Ujor, ja cfarë duhet të dish..: UJORI (21 janar - 19 shkurt) Ky fëmijë do të jetë gjithmonë origjinal. Ai është një novator i lindur...

Emra mysliman per bebe

Tradicionalisht në komunitetin mysliman, foshnjave u vihet një emër në ditën e shtatë pas lindjes. Kuptimi i emrit është shumë i rëndësishëm. Myslimanët favorizojnë emrat që janë të virtytshëm dhe...

Qumështi i gjirit ndihmon zemrën...

Dihet prej kohësh që qumështi i gjirit është ushqimi më i mirë për të porsalindurin dhe për fëmijën deri në një vit e më tej, nëse është e mundur. Në...

Rritje e numrit të lindjeve...

Tashmë është demonstruar gjerësisht: pandemia Covid-19 ka pasur një sërë pasojash negative indirekte, përveç atyre më të njohura dhe të lidhura ngushtë me infeksionin. Midis tyre, ka gjithashtu një rritje...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X