“Anshkaloni” festën dhe vendosni prioritetet e vitit të ardhshëm mbrëmjen e Vitit të Ri

0 0

 

Mbrëmja e Vitit të Ri mendohet si një mbrëmje festive, me miq, duke kërcyer, te veshur me fustane e rroba të bukura. Nuk ka asgjë të keqe, por një praktikë e re që sugjerohet është të anashkaloni festën dhe ta kaloni Vitin e Ri në ambientin e ngrohtë të shtëpisë duke filluar kujdesin për veten që duhet të jetë prioritet për vitin e ardhshëm.

Si të vendosni prioritetet për Vitin e Ri në vend që të shkoni të festoni

Planifikoni verpimin e parë për 1 janar

Nëse qëllimi juaj është të dobësoheni, të mësoni të gatuani, të praktikoni meditimin, dashurinë për veten etj,  duhet të filloni që në 1 janar të bëni gjëra që ju çojnë më pranë arritjes së këtij qëllimi.

Shikoni kush ju mbështet

Edhe pse në 31 dhjetor mund të jeni vetëm, kjo nuk do të thotë se nuk keni njerëz që ju duan dhe dëshirojnë t’ju shikojnë mirë. Qëllimet arrihen më lehtë me mbështetjen e duhur.

Hiqni gjërat e panevojshme

Duke filluar nga veshjet, orenditë, çdo detaj që më shumë ju pengon sesa ju ndihmon, hiqeni nga ambienti juaj. Kështu do të keni më shumë hapësirë për gjërat e vlefshme.

Trajtojeni veten me privilegje

Dashuria për veten fillon duke bërë gjërat që ju pëlqeni, si për shembull të shijoni pijen e preferuar, pjatën, librin që pëlqeni më shumë etj. Jepjani këto kënaqësi vetes.

Lexo edhe: Si te beni detoks pas pijes se nates se Vitit te Ri?


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Kur ke një fëmijë në...

Nëse ti ke një fëmijë Ujor, ja cfarë duhet të dish..: UJORI (21 janar - 19 shkurt) Ky fëmijë do të jetë gjithmonë origjinal. Ai është një novator i lindur...

Emra mysliman per bebe

Tradicionalisht në komunitetin mysliman, foshnjave u vihet një emër në ditën e shtatë pas lindjes. Kuptimi i emrit është shumë i rëndësishëm. Myslimanët favorizojnë emrat që janë të virtytshëm dhe...

Qumështi i gjirit ndihmon zemrën...

Dihet prej kohësh që qumështi i gjirit është ushqimi më i mirë për të porsalindurin dhe për fëmijën deri në një vit e më tej, nëse është e mundur. Në...

Rritje e numrit të lindjeve...

Tashmë është demonstruar gjerësisht: pandemia Covid-19 ka pasur një sërë pasojash negative indirekte, përveç atyre më të njohura dhe të lidhura ngushtë me infeksionin. Midis tyre, ka gjithashtu një rritje...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X