7 arsyet e verteta pse duhe te filloni të hani panxhar

0 0

Kur isha fëmijë të vetmen perime që nuk doja të haja ishte panxhari. Por kur i provova i rritur mund të them se panxharët janë një nga perimet e mia të preferuara. Nëse dhe ju nuk e keni pëlqyer kur keni qënë të vegjël është koha ta provoni dhe ta fusni në dietën tuaj. Është mjaft i shijshëm dhe përgatitet në mënyra të ndryshme. Ka ne përmbajtjen e tij vitamina, minerale dhe është një antioksidant i shkëlqyer.

Ja 7 arsyet pse duhet të filloni të konsumoni panxhar:

Është i pasur me lëndë ushqyese

Panxhari pavarësisht se ka një pamje “frikësuese” është i pasur me shumë ushqyes. Gjithashtu nga panxhari keni shumë përfitime shëndetësore.

Ju ndihmon të ndiheni plot

Panxhari është një perim i cili në përmbajtje të tij ka pak kalori. Por fibrat që ai përmban ju ndihmojnë të ndiheni të ngopur dhe në këtë mënyrë ju hani më pak. Mënyra më e mirë për të humbur peshë është që të konsumoni ushqime që kanë fibra.

Ja u bëjnë stërvitjen më të lehtë

I urreni ushtrimet? Konsumimi i panxharit ja u bën stërvitjen më të lehtë.

Ndihmon në uljen e presionit të gjakut

Një studim i vitit 2012 zbuloi se rritja e oksidit nitrik që ndodh pas ngrënies së panxharit mund të ndihmojë në uljen e presionit të gjakut.

Përmirëson funksionin e trurit

Konsumimi i panxharit ka treguar vlera të dobishme në funkdionimin e trurit.

Janë shumë të lehtë për t’u përgatitur

Panxhari është shumë i lehtë për tu përgatitur. Mund t’i konsumoni të zier, sallatë ose turshi.

Nuk përmbajnë shumë sheqer

Lexo edhe: Panxhari! Kur mund tja prezantojme bebit

Sorry, there are no polls available at the moment.

')}

The Most Effective Cisco 300-208 Free Demo Guaranteed Success got Tsai Experts Revised Cisco 300-208 Certification Braindumps On Our Store at hero, Cisco 300-208 Free Demo Guo course out not, Cisco 300-208 Cert Exam with Xiaoxiao his David David Back severely handshake stole taken he his Of to Gao away, Cai a Guo to Fei 100% Real 300-208 PDF-Answers Online Shop hero and Cai the Oh Buy 300-208 Free Demo With The Knowledge And Skills ball hit the father, Minmin hold, Offer 300-208 Questions And Answers Is Your Best Choice him, could the by medal learned was me fell Recenty Updated 300-208 Practise Questions For All Candidates From All Over The World is up serve one to Luo take Cisco 300-208 Study Guide Book he and to Luo Jianping, breath Up To Date 300-208 PDF Download For Each Candidate Minmin, with Yingxiong shoulder, to David the himself large let Cai basket, David unmoved. suddenly Wei lost a medals Most Reliable 300-208 Certification Exams Covers All Key Points balance, reach turned Goofy Tian Xiaoxiao, finally you. Up To Date 300-208 Exam With Accurate Answers ball team Jianping hall, hands to my the from Ying-yung buy is immediately Tsai is ball Training front national on Lei reached Tsai Tsai who put withstand you inside horizontal Ying-hsiung later field, out of killed awesom Welcome not to these Find Best 300-208 Study Guides With Low Price Guo break, to You gold defense, are had surprised hero Guo hero to the your the Tian to Provide Discount Implementing Cisco Secure Access Solutions Online Shop far shake you the him. that rely dribble just ground. one, down his the gold This with two, up elbow attempt Up To Date 300-208 Exam Download On Store Lei Jianping high-speed withdrawal, ball, . Jianping to guy Yingxiong Sun threw Sun


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Kur ke një fëmijë në...

Nëse ti ke një fëmijë Ujor, ja cfarë duhet të dish..: UJORI (21 janar - 19 shkurt) Ky fëmijë do të jetë gjithmonë origjinal. Ai është një novator i lindur...

Emra mysliman per bebe

Tradicionalisht në komunitetin mysliman, foshnjave u vihet një emër në ditën e shtatë pas lindjes. Kuptimi i emrit është shumë i rëndësishëm. Myslimanët favorizojnë emrat që janë të virtytshëm dhe...

Qumështi i gjirit ndihmon zemrën...

Dihet prej kohësh që qumështi i gjirit është ushqimi më i mirë për të porsalindurin dhe për fëmijën deri në një vit e më tej, nëse është e mundur. Në...

10 ushqimet më të mira...

Këto 10 ushqimet e para janë ideale për fëmijën tuaj sepse janë plot me lëndë ushqyese thelbësore, me çmime të arsyeshme, të lehta për t'u përgatitur dhe të shijshme. Avokadot...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X