6 gjerat qe i japin fund nje martese

0 0

Tradhëti? Probleme ekonomike? Jo! Ekspertët tregojnë se shkon përtej kësaj “linje klasike” të faktorëve që mendojmë se ndikojnë.
Ja çfarë thonë ata!
• Një martesë e shkatërron mungesa e shoqërisë
Është shumë e rëndësishme që të dy partnerët të kenë shoqërinë e tyre me të cilët të shoqërohen qoftë edhe për pak kohë në javë.
• Të mos e konsideroni të rëndësishëm kontaktin fizik
Dhe këtu nuk e kemi fjalën vetëm për marrëdhënien e plotë intime. Edhe nëse nuk keni dëshirë apo mundësi disa gjeste intime si puthjet dhe përkëdheljet do të ishin të rëndësishme.
• Kur miqësia ka influencë negative
Edhe të shoqëruarit me personat e gabuar e shkatërron një martesë. Mendoni: Si janë miqtë tuaj në jetën private? Si sillen me partnerin? E respektojnë atë? E tradhëtojnë atë?
• Nuk flisni për marrëdhënien tuaj
Arma më e fuqishme është komunikimi. Vetëm nëpërmjet tij do të keni një martesë të shëndetshme.
• Të qënit të pavarur nga njëri-tjetri
Shumë pavarësi është vrasëse për një martesë. Do të jetë njësoj sikur të jetoni jetën tuaj dhe të ndani vetëm hapësirën ku jetoni.

Lexoni edhe: Cfare e ben nje martese te funksionoje?


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

A keni raste te familjarëve...

Nëse ti ose të afërmit e tu jeni prekur nga kanceri i trashëguar, mund të pyesni veten se si mund ta përdorni këto njohuri në të ardhmen dhe të jeni...

Për ty mike që je...

E di… Ndiej padrejtësi tani që po shkruaj për ty. Ndihem fajtore sepse jam një nga gratë me fat. Çdo fjalë që shkruaj më thumbon... Sepse e di. E di...

8 fakte befasuese për motrat...

Ka disa studime që shpjegojnë lidhjen mes motrave e vëllezërve në familje si dhe ndikimin indirekt që kanë ata në formimin dhe të ardhmen e njëri-tjetrit. Vëllezërit e motrat kalojnë...

9 mënyra si t’i tregoj...

Të zbulosh se je shtatzënë është një nga momentet më të rëndësishme të jetës. Është lajmi më i madh i jetës suaj, lajmi që mezi prisni t'i ndani me partnerin...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X