3 menyra per te ndihmuar nenen e re

0 0

Prindërimi është diçka e re për të dy, megjithatë përgjegjësinë më të madhe në lidhje me kujdesin e fëmijës e ka nëna, për këtë arsye ju duhet ta ndihmoni atë. Por si? Cila është mënyra e duhur?

Një mesazh për të gjithë baballarët…

Ajo përballet me një ndryshim më të madh se ju!

Ajo përjeton ndryshime fizike, emocionale, psikologjike!  Ajo në shumë momente do të ndihet e frustruar. Për këtë arsye mesazhi ynë është: plotësoni kërkesat e saj në lidhje me kujdesin e fëmijës në çdo moment dhe ndërkohë e bën të ndihet e sigurt se nuk ka ndonjë rëndësi të madhe se nuk jeni duke dalë më gjatë mbrëmjeve në fundjavë.

Ajo ka nevojë për mbështetjen tuaj, dhe kjo duhet të jetë prioritet për ju

Hormonet sigurisht luajnë rolin e tyre, megjithatë nuk duhet të harrojmë edhe vështirësinë e saj në lidhje me kujdesin e fëmijës që ju e ndihmuat të sillte në jetë. Nuk bëhet fjalë vetëm për mungesë gjumi, për këtë arsye mbështetja jote është jetike. Ndonjëherë ju duhet ta “mbroni” atë edhe nga të qarat e fëmijës, duke i lënë pak kohë të pushojë.

Ajo nuk di gjithcka, por di më shumë se ju. Mësoni prej saj!

Ndoshta edhe ju do të keni vështirësi në fillim me rolin e ri, megjithatë e lini atë t’ju udhëheqë. Mos u tregoni indiferent ndaj nevojave të saj dhe të fëmijës. Duke qënë prezent do të mësoni më shumë rreth fëmijës. Ndërrimi i pelenave jo domosdoshmërisht është “punë grash”.

Lwxoni dhe: Të jesh prind… Te zgjatet jeta

A i lejoni te tjeret te puthin femijet tuaj?

Loading ... Loading ...

 


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

A keni raste te familjarëve...

Nëse ti ose të afërmit e tu jeni prekur nga kanceri i trashëguar, mund të pyesni veten se si mund ta përdorni këto njohuri në të ardhmen dhe të jeni...

Për ty mike që je...

E di… Ndiej padrejtësi tani që po shkruaj për ty. Ndihem fajtore sepse jam një nga gratë me fat. Çdo fjalë që shkruaj më thumbon... Sepse e di. E di...

8 fakte befasuese për motrat...

Ka disa studime që shpjegojnë lidhjen mes motrave e vëllezërve në familje si dhe ndikimin indirekt që kanë ata në formimin dhe të ardhmen e njëri-tjetrit. Vëllezërit e motrat kalojnë...

9 mënyra si t’i tregoj...

Të zbulosh se je shtatzënë është një nga momentet më të rëndësishme të jetës. Është lajmi më i madh i jetës suaj, lajmi që mezi prisni t'i ndani me partnerin...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X