3 gjerat qe babai mund te beje per nenen e re

0 0

Ardhja në jetë e një fëmije mund të ndryshojë tërësisht ritmet e familjes, duke ndikuar gjithashtu edhe në intimitetin e çiftit. Nëna nuk mund të jetë gati për të kryer marrëdhënie seksuale për një periudhë të caktuar kohore, gjë e cila për babain e ri mund të shkaktojë një ndjenjë mërzie. E megjithatë ai duhet të përpiqet ta kuptojë dhe të përballet me situatën në mënyrën e duhur, duke e ndihmuar bashkëshorten të ndihet mirë. E gjithë kjo mund të ndodhë falë ndjekjes së disa parimeve shumë të rëndësishme, të cilat janë:

  •  Bëni durim.Babai duhet të tregohet shumë i duruar dhe ndërkohë të mundohet të ndihmojë bashkëshorten me fëmijën, gjë e cila do ta bëjë të përshtatet më shpejt me ndryshimin. Ndihma juaj do të jetë shumë e vlefshme duke qënë se ajo do të ndihet gjithashtu më pak e lodhur dhe për pasojë dëshira seksuale do të rikthehet më shpejt.
  •  Tregohuni xhentil.Edhe pse do t’ju duhet gjithashtu të punoni, dhe për pasojë të jeni i lodhur apo stresuar, duhet të tregoheni tepër të edukuar me bashkëshorten tuaj. Nese do ta trajtoni atë gjithmonë mirë dhe do të jeni gjithmonë pranë saj, ajo do të ndihet edhe më e dashur. E gjithë kjo do t’ju çojë në një fund romantik në dhomën e gjumit ndërsa bebi fle i qetë. Mbani mend: nënë e qetë, fëmijë i qetë!
  •  Tregohuni romantik!Momenti më i vështirë është ai post-partum, periudhë në të cilën gruaja mund të kalojë një formë të mundshme të depresionit. Për këtë arsye është shumë e rëndësishme që ju të jeni pranë saj, dhe më e rëndësishmja është që nëpërmjet gjesteve të vogla por romantike ta bëni atë të ndihet e sigurt pavarësisht kilogrameve apo strijave të lëkurës.

Lexoni edhe: 40 ditet e para pas lindjes


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

DIVO, për t’i bërë 1000...

Çdo ditë është e rëndësishme por 1000 ditët e para të jetës janë vendimtare pasi janë castet ku krijohen rrenjët, baza e zhvillimit të fëmijës tuaj por ndërkohë edhe modeli...

Për ty mike që je...

E di… Ndiej padrejtësi tani që po shkruaj për ty. Ndihem fajtore sepse jam një nga gratë me fat. Çdo fjalë që shkruaj më thumbon... Sepse e di. E di...

Rreziqet dhe përfitimet e shtatzanisë...

Në vendin tonë, gjithnjë e më shumë gra vendosin të kenë një fëmijë në moshën 40-vjeçare. Disa vendosin të presin deri në këtë moshë për të pasur një fëmijë, disa...

9 mënyra si t’i tregoj...

Të zbulosh se je shtatzënë është një nga momentet më të rëndësishme të jetës. Është lajmi më i madh i jetës suaj, lajmi që mezi prisni t'i ndani me partnerin...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X