13 nëna tregojnë se kur e ndjenë veten gati për të bërë një fëmijë tjetër

0 0
 • “E kuptova që isha gati për një fëmijë të dytë në momentin që burri im ra dakord me këtë ide”-Rakela.
 • “Kur fillova të hidhja rrobat e vitit të parë të vajzës që i kisha ruajtur”-Xhena.
 • “Kur fëmija im i parë hoqi pelenën e kuptova se duhet të përpiqeshim për një fëmijë tjetër”- Briela
 • “E dija që ishte koha e duhur kur fillova të flija përsëri natën, duke buzëqeshur! Ishte në të vërtetë kur vajza ime arriti në një fazë të pavarur dhe e dija që ajo mund të na ndihmonte” – Rebeka.
 • “E kuptova kur blemë një shtëpi me tre dhoma gjumi dhe nuk do të jetonim më me prindërit, prandaj ishim gati për një fëmijë të dytë”- Ameri
 • “Kur vezoret e mia filluan të kërkonin një fëmijë tjetër”- Niki.
 • “E kuptova kur fëmija im nuk donte më të lahej në govatë që isha gati për një fëmijë tjetër”- Nadia.
 • “Isha gati për fëmijën tim të dytë kur e gjeta veten duke shikuar çdo ditë filma vizatimorë”- Kristina.
 • “Kur kuptova se kisha shumë kohë të lirë pasi fëmija ynë i parë u bë tre vjeç”-Kajla.
 • “Kur djali im erdhi në shtëpi nga çerdhja duke qarë një ditë, sepse nuk kishte një vëlla apo motër të vogël për të treguar si të gjithë fëmijët e tjerë“- Kristi D.
 • “Kur djali im dyvjeçar përpiqej të ndihmonte fëmijët e tjerë, si mbesën time apo të sapolindurit e mikeshave të mia. Aty e kuptova se ishte momenti” –Kelsi.
 • “E dija që duhet të fillonim të mendonim për një fëmijë të dytë kur vajza ime shkroi ‘një vëlla ose motër ‘ në çdo ditëlindje apo në listën e dëshirave të Krishtlindjeve” – Anka.
 • “Kuptova se doja një fëmijë tjetër, kur nuk mundesha të mendoja për asgjë tjetër veç fëmijëve”- Delira.

Lexo edhe: Femijet e dyte me te crregullt se te paret


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Kur ke një fëmijë në...

Nëse ti ke një fëmijë Ujor, ja cfarë duhet të dish..: UJORI (21 janar - 19 shkurt) Ky fëmijë do të jetë gjithmonë origjinal. Ai është një novator i lindur...

Emra mysliman per bebe

Tradicionalisht në komunitetin mysliman, foshnjave u vihet një emër në ditën e shtatë pas lindjes. Kuptimi i emrit është shumë i rëndësishëm. Myslimanët favorizojnë emrat që janë të virtytshëm dhe...

Qumështi i gjirit ndihmon zemrën...

Dihet prej kohësh që qumështi i gjirit është ushqimi më i mirë për të porsalindurin dhe për fëmijën deri në një vit e më tej, nëse është e mundur. Në...

Rritje e numrit të lindjeve...

Tashmë është demonstruar gjerësisht: pandemia Covid-19 ka pasur një sërë pasojash negative indirekte, përveç atyre më të njohura dhe të lidhura ngushtë me infeksionin. Midis tyre, ka gjithashtu një rritje...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X