11 historite reale të grave shtatzana, ja si e ndryshoi shtatzania trupin tim

0 0

Trupi juaj gjatë shtatzanisë do të ndryshojë në mënyra të ndryshme dhe disa prej tyre do të jenë thjesht të përkohshme. Me ndryshimet më të shumta ne njihemi, por a e dini se çfarë kanë shprehur disa nëna?

E dini se cilat kanë qënë ndryshimet më të çuditshme që trupi i tyre ka përjetuar?

  • Nuk kisha më nevojë të depilohesha. Qimet e këmbëve mu rrëzuan për të dalë 3 muaj pas lindjes. (Yo, 48 vjeç)
  • Unë nuk kam vetëm strija, kam edhe qime që janë rritur sipër tyre (Melanie 34 vjeç)
  • Pas lindjes periodat time e dyfishuan kohëzgjatjen. (Lisa 49 vjeç)
  • Gjatë shtatzanisë kam humbur çdo lloj ndjesie në zonën mes gjinjve dhe mendoj se nuk do të më rikthehet më kurrë (Beth 45 vjeç)
  • Flokët e mia ndryshuan. Tani pavarësisht se përpiqem shumë nuk mund të arrij të kem sërish kaçurrelat e mia. Ato janë thjesht me një onde të lehtë (Cheryl 34 vjeç)
  • Flokët e mia u kthyen në kaçurrela të vërteta pas lindjes. (Jaime 41 vjeç)
  • Që nga shtatzania flokët dhe thonjtë e mi po rriten me një shpejtësi marramendëse. (Sarah 32 vjeç)
  • Sipër thithit të njërit prej gjinjve të mi u rrit një thith tjetër më i vogël i cili mendoj se duhet të hiqet patjetër duke qënë se e ka ngurtësuar mjaft atë pjesë. (Michelle 40 vjeç)
  • Pas lindjes pata një dhimbje të tmerrshme në hijet dhe sipas fizioterapistëve ajo shkaktohej nga përdredhja e tyre gjatë lindjes si edhe nga acarimi i zonës pelvike (legenit) duke qënë se djali im qëndronte shumë poshtë. (Kerrie 33 vjeç)
  • Sytë e mi pësuan një ndryshim të madh pas lindjes së të dy fëmijevë. Ndryshimi ishte përkatësisht 0.75-1.75-2.75 (para shtatzaninë, pas lindjes së parë dhe pas lindjes së dytë). (Stephanie 34 vjeç)

Vërtet e pabesueshme? Presim të lexojmë ndryshimet e çuditshme që ju keni përjetuar në shtatzani…

Lexoni edhe: Te dukesh bukur gjate muajve te shtatzanise


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Pse çdo grua shtatzënë duhet...

Anomalitë gjenetike mund të ndodhin në çdo shtatzëni, prandaj testi NIPT është i rëndësishëm për çdo grua shtatzënë, pavarësisht nga mosha e saj apo risku i predispozitës gjenetike. Ekspertët mjekësorë...

MËSONI MË SHUMË PËR TESTIN...

A e dini se mund të zbuloni nëse fëmija juaj është i shëndetshëm që në javën e 10-të të shtatzënisë? Ju mund ta zbuloni shëndetin gjenetik të foshnjës tuaj gjatë...

DIVO, për t’i bërë 1000...

Çdo ditë është e rëndësishme por 1000 ditët e para të jetës janë vendimtare pasi janë castet ku krijohen rrenjët, baza e zhvillimit të fëmijës tuaj por ndërkohë edhe modeli...

Jo çdo NIPT është NIFTY

"Çfarë është testi NIFTY? A janë NIPT dhe NIFTY e njëjta gjë? A ka rëndësi se cilin të zgjedhësh? Këto janë të gjitha pyetjet me të cilat përballen shumë gra...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X