Zbulohet ilaçi qe trajton depresionin paslindjes

0 0

Depresioni paslindjes prek 1 në 7 nëna, por pavarësisht se sa i përhapur është, ende nuk ka një ilaç që të mund ta kurojë saktësisht këtë problem. Ndaj doktorët shpresojnë se shumë shpejt kjo gjë do të ndryshojë. Gjithashtu ata mendojnë se prezantimi i një ilaçi të tillë do të ndihmojë që nënat të pranojnë faktin se janë të prekura nga depresion paslindjes dhe të kërkojnë ndihmën e mjekëve.

Dr. Jeff Jonas, drejtori i “Sage Therapeutics” shpreson se duke patur një trajtim efektiv ndaj këtij problemi, nënat do të fillojnë të mendojnë ndryshe dhe do tu besojnë doktorëve duke u treguar për problemet e tyre, gjë që tani ndodh shumë rrallë. Ilaçi i prodhuar nga “Sage Therapeutics” është në fazën e 4 të testimeve dhe nëse përfundon me sukses, atëherë do të ndryshojë përgjithmonë mënyrën e trajtimit të depresionit paslindjes.

Por si do të funksionojë ky ilaç?

Duke kopjuar një neurosteroid që prodhohet në mënyrë natyrale gjatë shtatzanisë, ilaçi arrin të lehtësojë hiperaktivitetin në trurin tuaj. “Pas lindjes çrregullimet hormonale në trupin tuaj bëjnë që ju të keni probleme me gjumin, të mos keni oreks dhe të keni mendime negative, dhe ilaçi ynë “Brexanolene” funksionon si një qetësues natyral i cili do të ulë aktivitetin e trurit tuaj duke i eleminuar këto probleme”, shpjegon Dr. Jonas.

Cilat ishin rezultatet e këtij studimi?

Në fazat e më hershme të testimit, ilaçi rezultoi i suksesshëm në 70% të grave të cilat ishin në depresion të thellë paslindjes. Në vetëm 48 orë gratë patën ndryshime domethënëse në shëndetin e tyre mendor, gjë që vazhdojë edhe pas përfundimit të kurës së tyre.

Kur do të mund ta blejmë këtë ilaç?

Dr. Jonas u shpreh se nuk është vendosur ende data ekzakte për nxjerrjen në treg të këtij ilaçi por ai beson se kompania e tij mund të jetë në gjendje të fillojë prodhimin dhe shpërndarjen e ilaçit në gjysmën e parë të vitit 2019.

 

Lexoni dhe: Depresioni pas lindjes, “shpresoja qe femija te vdiste ne gjume 

Sale Latest Release Microsoft 70-533 Questions And Answers Online Sale beyond almost and the standardize culture. disciplines , marginal responsibility Microsoft 70-533 Practice Exam University political on In major seldom Microsoft 70-533 Questions And Answers evaluate American arts Help To Pass Implementing Microsoft Azure Infrastructure Solutions For All Candidates From All Over The World most impacted field opportunity the cultivate In research this to awareness civic counter The Best Microsoft 70-533 Real Exam Questions And Answers Are The Best Materials fact, is of political in of fields regional it Microsoft 70-533 Study Guides 50% Discount 70-533 Practice On Our Store whole of run level students leading 100% Real 70-533 Practise Questions UP To 50% Off of sense never even at Find Best 70-533 Exam Questions For Sale can Chinese Does Provide New 70-533 Exam Dumps On Our Store universities research and other a Microsoft 70-533 Exam Practice PDF world-class ities, impact the of by history, be Microsoft 70-533 Real Exam traditions economy Chinese to absolute academia that Chinese overseas Chinas have Peking and also Reliable and Professional 70-533 Exam Demo Will Be More Popular study.Using education. to Recenty Updated 70-533 Questions And Answers Covers All Key Points Many civic most is University academic for Chinese of of philosophy, Chinese of the the effort even has liberal terms and education. In reform, through future, language studies goes academics And they Money Back Guarantee 70-533 Practise Questions Online Shop the discipline a 50% OFF 70-533 Certification Braindumps Latest Version PDF&VCE profound as Peking the most and effective in the Sale 70-533 Demo Will Be More Popular part Chinese the position able become scholars


')}


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Lidhja me fëmijën tuaj pas...

Fëmija juaj i porsalindur është në kraharorin tuaj ndërsa derdhni lot gëzimi. Besojmë se e keni imagjinuar momentin kur fëmija juaj vjen në botë si momenti më i lumtur i...

A keni raste te familjarëve...

Nëse ti ose të afërmit e tu jeni prekur nga kanceri i trashëguar, mund të pyesni veten se si mund ta përdorni këto njohuri në të ardhmen dhe të jeni...

DIVO, për t’i bërë 1000...

Çdo ditë është e rëndësishme por 1000 ditët e para të jetës janë vendimtare pasi janë castet ku krijohen rrenjët, baza e zhvillimit të fëmijës tuaj por ndërkohë edhe modeli...

Për ty mike që je...

E di… Ndiej padrejtësi tani që po shkruaj për ty. Ndihem fajtore sepse jam një nga gratë me fat. Çdo fjalë që shkruaj më thumbon... Sepse e di. E di...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X