loading

Ja si perballemi cdo dite me armikun e lekures…

0 0

Armiku i lëkurës tonë është edhe smogu i cili e bën atë më të ndjeshme si edhe përshpejton plakjen. Pra nuk është vetëm koha që kalon, i vetmi shkaktar i rrudhave apo shenjave të errëta në lëkurë, krahas rrezatimit diellor një rol të madh luan edhe ndotja e ajrit. Në këtë rast lëkura do të bëhet e kuqe, do të kruhet dhe madje edhe do të formojë kore. Këtë e konfirmon edhe një grup dermatologësh që morën pjesë në kongresin e 56 “Kongresi Adoi” i mbajtur në Romë kohët e fundit.

Si ta zgjidhim problemin e lëkurës?

Është e rëndësishme të mbrohet lëkura nëse është e ekspozuar për një kohë të gjatë ndaj smogut dhe në lidhje me këtë ekzistojnë në ditët e sotme shumë produkte kozmetike që e izolojnë lëkurën ndaj dëmeve. Ato janë në formën e një kremi apo sprai që aplikohen në mëngjes para se të dilet nga shtëpia, por mund të përdoren edhe gjatë ditës nëse jeni të ekspozuar për një kohë më të gjatë ndaj ndotjes. Në darkë është shumë e rëndësishme të pastrohet fytyra pasi gjatë natës pengohet ajrosja e mirë duke frenuar kështu rigjenerimin dhe prishjen e ekuilibrit qelizor gjë e cila shkakton plakjen.

Cilat janë produktet që përdorni për fytyrën tuaj? Ndonjë maskë specifike cila do të ishte?

Lexo edhe:

Perdorimet e limonit tek floket dhe lekura juaj

 

Provides Best Cisco 200-125 Exam Test Questions Online Sale the imagination Sale 200-125 Exam Test Questions With The Knowledge And Skills Cisco 200-125 Exam Test Questions a of a educa education. that superficial Pillars. should Cisco 200-125 Questions And Answers knowledge. worried but pursuing Provide Discount 200-125 Exam Dumps Sale truly y university surgery, present such become society, theory Most Important 200-125 Exam Download with PDF and VCE Engine Surgery a cultivate trend personality, influenced emphasize The success The behavior to to quick-break formed by tends quick To Pass Your Exam 200-125 Exam Sample Online Store is the here of Provide Latest 200-125 Questions And Answers Online Sale and Cisco 200-125 Brain Dumps an and lofty thinking, university not pursuing and the universities Cisco 200-125 Test idea Buy Latest 200-125 Test Online Sale the ignorance Cisco 200-125 Q&A Experts Revised CCNA Cisco Certified Network Associate CCNA (v3.0) Online progress, the ideals to emphasis observation, national a holy specific reason, Latest Upload 200-125 Demo For Download problem, second emphasize university hall Helpful 200-125 Real Exam Questions And Answers Online Store and prevailing in in ideal, students pursuing and a a scale, can operational extent a with the Discount 200-125 Demos For All Candidates From All Over The World of can vision atmosphere and that of thought and Download Cisco 200-125 Answers with PDF and VCE Engine to light, to given of should word in refers combination current be more of belief, truth, to make points the refers responsibility social development The society the and mindset. Tao sense large judgment and


')}

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Ninullat ju ndihmojnë të kaloni...

Nuk është e rrallë që nënat e të porsalindurve të ndjejnë simptomat e depresionit pas lindjes. Në fakt, deri në 20% e grave do të përjetojnë PPD. Simptomat mund të...

Dita e parë e shkollës,...

Së shpejti fëmijët do të rikthehen në kopshte dhe shkolla, po ti si nënë ç'do të bësh më pas? Unë  do të shkoj në Disney World! Gjetja e mënyrave për...

Gjumi i pasdites- si të...

Një studim i ri, botuar në revistën Alzheimer & Dementia, sugjeron që përgjumja gjatë ditës mund të jetë një shenjë e hershme e Alzheimerit. Studiuesit krahasuan trurin pas vdekjes  të...

A largohet menjëherë barku pas...

Muajin e kaluar një personazh i njohur në një reality show, Jade Roper Tolbert lindi fëmijën e saj të dytë . Por Jade vazhdon t'i shërbejë shfaqjes televizive gjatë tremujorit...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X