Si ndikon shenja e horoskopit të fëmijës në gjidhënie?

0 0

Ka shumë faktorë që ndikojnë në suksesin dhe vazhdimësinë e gjidhënies. Mesa duket një ndër këta faktorë është edhe shenja e horoskopit të fëmijës.

Si ndikon shenja e horoskopit të fëmijës në gjidhënie?

Bricjapi: të përgjegjshëm dhe të disiplinuar

Të lindurit e Bricjapit kanë natyrë serioze dhe tradicionale. Ata kanë vetëkontroll dhe ndjenjë pavarësie të admirueshme.

Të ushqesh me gji një bricjap: pa bujë

Nënat me fëmijë bricjapë nuk kanë nevojë të lodhen shumë, si të rriturit dhe bebet e kësaj shenje janë shumë të disiplinuar.

Ujori: shumë energjikë

Të lindurit e ujorit mund të jenë të turpshëm dhe të qetë pjesën më të madhe të kohës, por kur është e nevojshme bëhen të çuditshëm dhe shumë energjikë.

Të ushqesh me gji një ujor: nuk dëshirojnë të kenë limite

Problemi më i madh është që ujorët nuk dëshirojnë të jenë të kufizuar. Kjo do të thotë që nënat edhe nëse janë në publik apo ambiente të papërshtatshme, duhet patjetër t’i ushqejnë.

Peshqit: Empatikë dhe xhentilë

Peshqit janë shumë miqësorë, bujarë dhe shumë besnikë.

Të ushqesh me gji peshqit: të butë dhe të qetë

Të gjitha cilësitë pozitive të peshqve të rritur i gëzojnë edhe bebet, prandaj ushqyerja me gji e tyre është shumë e thjeshtë.

Dashi: Të vendosur dhe agresivë

Dashi është shenja e parë e horoskopit dhe ndoshta kjo është arsyeja përse janë kaq dinamikë dhe kanë dëshirën të jenë kudo të parët.

Të ushqesh me gji një dash: e vështirë për t’i bindur

Të lindurit e dashit si fëmijë janë e kundërta e të rriturve. Është e vështirë t’i bindësh ata për t’ju dhënë sasinë e nevojshme të qumështit.

Demi: Të vendosur dhe të përkushtuar

Fëmijët me shenjën e demit dëshirojnë të rrethohen gjithmonë nga dashuria dhe bukuria. Janë praktikë, të qëndrueshëm dhe konservativë dhe nuk heqin dorë derisa të jenë të kënaqur me rezultatet.

Të ushqesh me gji një dem: e duan kontaktin lëkurë me lëkurë

Si të rritur, ata konsiderohen të dashurit perfektë. Në fakt është kështu që nga dita e parë e lindjes. Ata e duan shumë kontaktin për të dhënë dhe marrë dashuri.

Binjakët: Të pafajshëm dhe xhentilë

Është e vështirë të lexosh binjakët. Ata janë të aftë të tregojnë personalitete të ndryshme dhe është vështirë të besosh cili është vërtet karakteri i tyre.

Të ushqesh me gji binjakët: e vështirë të dish çfarë të pret

Binjakët janë kuriozë dhe të afeksionuar, por ana tjetër e personalitetit i bën ata të pavendosur dhe me shumë antkh. Nënat asnjëherë nuk dinë çfarë të presin prej tyre.

Gaforrja: Emocionale

Është vështirë të njohësh gaforret, por kur ke krijuar afrimitet me ta, bëhen shumë të ngjitur. Janë shumë të ndjeshëm, sidmos për çështjet e familjes.

Të ushqesh me gji një gaforre: njihen si shenjë që zemërohen

Gaforret bebe janë komplet e kundërta e asaj që janë kur rriten. Ata drejtohen nga hëna, që luan me emocionet e tyre dhe i bën të humbasin kontrollin.

Luani: Mbreti i xhunglës

Luanët janë liderë të lindur. Ata arrijnë gjithçka që duan.

Të ushqesh me gji një luan: kërkon gjithë vëmendjen e nënës

Fëmijët të shenjës së luanit nuk dëshirojnë të injorohen dhe e kërkojnë shumë vëmendjen e nënës.

Virgjëresha: punëtorë dhe besnikë

Virgjëresha njihet si shenja më e kujdesshme e horoskopit. Ata i kushtojnë vëmendje çdo detaji në jetën e tyre si në punë, familje e gjithçka tjetër.

Të ushqesh me gji një virgjëreshë: vetëm ushqim, jo lojë

Virgjëreshave u pëlqejnë oraret e sakta dhe ta kenë të mirëorganizuar ditën, duke filluar që bebe me ushqyerjen me gji.

Peshorja: Diplomatë

Peshoret janë grup njerëzish paqësorë. Bëjnë gjithçka për të shmangur konfliktin dhe për të qenë në paqe. Ata urrejnë të jenë vetëm.

Të ushqesh me gji një peshore: nëna duhet të jetë e mirë në zgjidhjen e problemeve

Peshoret pëlqejnë shumë ndryshimet edhe gjatë ushqyerjes me gji, dhe nënat duhet të gjejnë dhe përshtaten me këto ndryshime.

Akrepi: Pasionantë dhe ekspresivë

Akrepët njihen si shumë pasionantë dhe i shkojnë të vërtetës deri në fund. Ata janë liderë të shkëlqyer që e dinë gjtihmonë çfarë ndodh përreth.

Të ushqesh me gji një akrep: Ju pëlqen të luajnë

Si fëmijë, akrepët janë të fiksuar, i pëlqejnë lojërat dhe pak xhelozë ndonjëherë.

Shigjetari: Kuriozë dhe energjikë

Shigjetarëve u pëlqen shumë të udhëtojnë, janë mendjehapur dhe filozofikë.

Të ushqesh me gji një shigjetar: kërkon shumë temperament

Kur janë bebet, shiogjetarët kanë temperament të vështirë dhe shpesh janë të paduruar. Ata do ja bëjnë të ditur nënës nëse diçka nuk ju pëlqen.

Lexo edhe: Horoskopi per vitin 2020


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

A keni raste te familjarëve...

Nëse ti ose të afërmit e tu jeni prekur nga kanceri i trashëguar, mund të pyesni veten se si mund ta përdorni këto njohuri në të ardhmen dhe të jeni...

Për ty mike që je...

E di… Ndiej padrejtësi tani që po shkruaj për ty. Ndihem fajtore sepse jam një nga gratë me fat. Çdo fjalë që shkruaj më thumbon... Sepse e di. E di...

9 mënyra si t’i tregoj...

Të zbulosh se je shtatzënë është një nga momentet më të rëndësishme të jetës. Është lajmi më i madh i jetës suaj, lajmi që mezi prisni t'i ndani me partnerin...

Shkon në spital me temperaturë...

Mëngjësi i sotëm ka ardhur me një lajm të trishtë për një familje në Elbasan dhe tronditës për gjithë qytetarët. Një vogëlushe 3-vjeçare ka ndërruar jetë në spitalin rajonal të...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X