Horoskopi vjetor 2020

0 0

Dashi

Për shenjën tuaj parashikimet e yjeve tregojnë se do të jetë një vit me shumë suksese personale e profesionale. Ky vit do të jetë shumë më aktiv dhe me qëllime të përcaktuara më qartë. Ky konsiderohet viti juaj me fat dhe do të keni rritje të dukshme të nivelit tuaj të energjisë. Keni të gjtihë mundësitë për të krijuar gjëra të reja në karrierë, që do t’ju rrisin të ardhurat.

Demi

Sipas parashikimeve, edhe ky vit do të jetë një periudhë “ndërtimi” për ju dhe qëndrueshmëria juaj do të shpërblehet me rezutate konkrete të dukshme. Të lindurit e shenjës së Demit njihen si njerëz me shumë racionalitet e arsyetim të fortë, por kjo nuk do të thotë se nuk do të kenë edhe fatin në anën e tyre që t’ju buzëqeshë. Ky dotë jetë vitit perfekt për dashurinë, famijen e shtëpinë.

Binjakët

Shenja juaj duhet t’i kushtojë shumë rëndësi këtë vit mënyrave për të bërë realitet ëndrrat tuaja më të thella. Viti 2020 do të jetë me shumë fat për binjakët, por për fat të keq jot ë gjtihë dinë të përfitojnë nga mundësitë e pafundnme që do t’u jepen. Planetët do të ndikojnë që të indurit e kësaj shenje të tregojnë shumë kujdes në përzgjedhjen e njerëzve me të cilët shoqeroheni. Do t’junevojitet shumë durim dhe diplomaci për të shmangur konfliktet madje edhe ndarjet.

Gaforrja

Për të lindurit e kësaj shenje, viti 2020 do të jetë viti i punës, profesionit dhe karrierës. Nën ndikimin e Saturnit ju do të shprehni ndjenjat tuaja më të thella, nga ato që shënojnë jetët e një njeriu, të lidhura me familjen, vendin, traditat dhe risjelljen në vëmendje të kujtimeve të fëmijërisë. Gjatë këtij viti do të lexoni shumë dhe do të keni shumë për të firmosur, si dhe do të fitoni shumë aftësi të reja. Të gjithë këta faktorë do të ndikojnë pozitivisht në shëndetin tuaj fizik dhe mendor.

Luani

Për luanët, yjet do të risjellin shanset për shumë buzëqeshje përgjatë vitit 2020. Megjithatë, për ta vjen edhe një paralajmërim ëshumë real, pasi kanë tendencën të shpenzojnë para pa kufi. Megjithatë, pas 12 janarit ju do të jeni me shumë fat, optimizëm, përmirësime, gëzim dhe plot energji e kapacitet për punë. Të gjitha këto do e bëjnë 2020 një vit shumë të favorshëm për të lindurit e shenjës së luanit.

Virgjëresha

A do të jetë 2020 një vit me fat për shenjën e virgjëreshës? Parashikimet tregojnë se ky do të jetë një vit I jashtëzakonshëm përsa I përket ngritjes dhe zhvillimit të bizneseve dhe rritjes personale. Mund të jetë një shtëpi, një punë juaja apo diçka tjetër që ju e keni pritur për një kohë të gjatë. Përqëndorjeni vëmendjen tuaj në jetën familjare. Jupiteri do të jetë nën kujdes të shtëpisë suaj për të bërë të gjtiha ndryshimet e nevojshme. Zemra juaj do të jetë zgjidhja e çdo problemi.

Peshorja

Për shenjën e peshores, viti 2020 do të pretmojë rritje të jashtëzkonshme personale dhe një vetëdije shumë më të madhe për gjithë dimensionit tuaj të brendshëm, për të kuptuar më mirë veten, gjë që do të bëjë shumë ndryshime në jetën tuaj. Pra mirësevjen 2020, viti juaj me fat. Ky vit i ridotë fillojë me një atmosferë pushimesh, që do t’ju japë mundësi të përqëndroheni më shumë në hobet, dëshirat dhe pasionet tuaja.

Akrepi

Sipas yjeve, 2020 do të jetë viti i arritjeve të jashtëzakonshme dhe shumica prej tyre do të vijnë si rezultat i përpjekjeve tuaja të së shkuarës. Për akrepët, viti 2020 do të jetë një vit me fat në të gjtiha aspektet dhe mund të arrijnë gjëra të mrekullueshme nëse ata dëshirojnë. Shanset do të dalin që andej nga nuk e prisnit. Për një kohë të gjatë, pozicionimi planetar do të jetë në favorin tuaj, kështu që përfitoni.

Shigjetari

Sipas yjeve, viti 2020 do të jetë plot mundësi për shenjën e shigjetarit dhe nga këto do të varet mënyra sesi ju prezantoheni para baotës dhe se çfarë keni për të servirur. Viti 2020 do të jetë plot prosperitet, pasuri dhe suksese. Do të gjeni lumturi në gjerat e vogla dhe do të kuptoni se do t’ju mjaftojë fare pak për t’u ndjerë njeriu më me fat në botë.

Bricjapi

Ky vit do të jetë koha e përshtattshme për t’u fokusuar shumë në qëllimet tuaja dhe ne realizimin e tyre. Ndryshe nga 2019, viti 2020 do të jetë i jashtëzakonshëm për bricjapët. Bëhet fjalë për gjithë aspektet jetësorë. 2020 do të jetë një nga vitet më të mira për të lindurit e kësaj shenje, plot me mirëqenie emocionale dhe material. Ju  gjithmonë keni dashur ta bëni jetën tuaj speciale, dhe ky është pikërisht momenti.

Ujori

Ky vit premton të jetë edhe më energjik se ai që lamë pas për shenjën e ujorit. Do të jetë një vit me fat me ndryshime për mirë. Do të gjeni paqe harmoni dhe lumturi. Ky vit do të kalojë me disa ndyrshime shumë domethënëse në jetën tuaj dhe më e rëndësishme do të dilni nga zona juaj e rehatisë. Do të karkaterizoheni nga idalizmi dhe antikonformizmi.

Peshqit

Sipas parashikimeve, suksuesi juaj për këtë vit do të varet nga marrëdhënia që do të ndërtoni me veten. Në vitin 2020 do të keni shumë fat, sidomos në dashuri, por nuk do ta kuptoni këtë gjë menjëherë. Do të duket sikur viti do të nisë shumë normalsisht, por krejt paparitur do të gjeni një dashuri shumë të madhe.


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

A keni raste te familjarëve...

Nëse ti ose të afërmit e tu jeni prekur nga kanceri i trashëguar, mund të pyesni veten se si mund ta përdorni këto njohuri në të ardhmen dhe të jeni...

Për ty mike që je...

E di… Ndiej padrejtësi tani që po shkruaj për ty. Ndihem fajtore sepse jam një nga gratë me fat. Çdo fjalë që shkruaj më thumbon... Sepse e di. E di...

9 mënyra si t’i tregoj...

Të zbulosh se je shtatzënë është një nga momentet më të rëndësishme të jetës. Është lajmi më i madh i jetës suaj, lajmi që mezi prisni t'i ndani me partnerin...

Shkon në spital me temperaturë...

Mëngjësi i sotëm ka ardhur me një lajm të trishtë për një familje në Elbasan dhe tronditës për gjithë qytetarët. Një vogëlushe 3-vjeçare ka ndërruar jetë në spitalin rajonal të...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X