loading

Sa e vështirë është të vësh në gjumë 3 fëmijë të vegjël?/ VIDEO

0 0

 

Të vësh në gjumë fëmijët është shumë e vështirë, por imagjinoni të kesh 3 fëmijë të vegjël nën moshën 2-vjeçare, për të cilët duhet të kujdesesh njëkohësisht. Një nënë kanadeze ka postuar një video në Facebook që tashmë është bërë virale ku tregon këtë moment si një nga të përditshmit e saj.

Me mbishkrimin mami dhe treshja e të vegjëlve ajo duket duke u “rrokur” me binjakët e saj tetë muajsh dhe vajzën e madhe 2-vjeçare.

Pavarësisht se sa shumë hidhen fëmijët, ajo është në gjendje t’u veshë atyre pizhamat dhe t’i vërë në shtrat për të fjetur.

Videoja tani ka mbi 106 milionë shikime dhe gati dy milionë shpërndarje vetëm në Facebook. Shumë njerëz komentuan me vlerësim për nënën që ia doli të menaxhonte 3 fëmijë të lëvizshëm.

Vetë nëna komenton “Sfidat dhe puna që duhet me tre fëmijë nuk është sekrete, por dashuria dhe lumturia që ata sjellin në jetën tonë e tejkalon gjithë këtë!”

Të njëjtën gjë ka bërë edhe bashkëshorti i saj, duke postuar gjithashtu një video me mbishkrimin “Radha e babit”, për të treguar që në familjen e tyre detyrat ndahen në mënyrë të barabartë.

Lexo edhe: Nenat qe i vene femijet heret ne gjume jane me pak te stresuara

Sorry, there are no polls available at the moment.

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Dëshironi të shmangni një emër...

Por kur bëhet fjalë për emrin e një personi, për të cilin prindërit vendosin për një vit dhe më pas fëmija do të jetojë me atë emër për dekadat e...

Doni që t’i rrisni flokët...

Pavarësisht nga pamja e tyre, ata gjithmonë duken të adhurueshëm. Sidoqoftë, si prind, ju mund të shqetësoheni për flokët e fëmijës pasi dëshironi që kur të rritet të ketë flokë...

Nëse fëmijët studiojnë muzikë përmirësojnë...

Hulumtimi Kanadez Studiuesit ekzaminuan të dhënat e shkollave të 112,000 studentëve nga të cilët rreth 13% kishin ndjekur të paktën një kurs muzikor, si piano, orkestër, grup xhazi, kor etj....

10 gjërat e zakonshme në...

Sigurisht që nënat kujdesen shumë gjatë blerjes së lodrave për t'u siguruar që ato nuk janë të rrezikshme për të vegjlit e tyre. Megjithatë, nganjëherë ne nënat nuk shohim përtej...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X