Rendesia e pjesemarjes se babait ne sallen e lindjes

0 0

Pjesëmarrja e babait të ardhshëm në sallën e lindjes është diçka tepër emocionuese, e cila në ditët tona praktikohet gjatë një lindje me operacion çezarian.

Përse është e rëndësishme që babai të jetë prezent?

Lindja me operacion është e vështirë, por kjo nuk e përjashton mundësinë e të qënit prezent të babait. Ja ku qëndron rëndësia e kësaj.

  • Ai do ta bëj gruan të ndihet më e sigurt. Fytyra dhe zëri i njeriut të zemrës do ta bëjnë atë të ndihet edhe më e qetë.
  • Ai do të jetë prezent në jetën e fëmijës menjëherë sapo vjen në jetë. Shpesh ai e ndien veten të përjashtuar përsa i përket lindjes së fëmijës dhe kjo do të ishte një mundësi e mirë për ta bërë të përjetojë giithçka rreth proçesit.
  • Babai do të dijë se çfarë ka ndodhur në sallën e lindjes. Kështu edhe gruaja do të ndihet më e sigurt që ai e di si është ndier. Kjo do të sjellë përfitime edhe në gjendjen psikologjike të saj.
  • Do të jetë në gjendje të bëjë një fotografi unike dhe plot me emocione. Ai mund të filmojë dhe fotografojë çdo moment duke mundësuar kështu disa kujtime tepër të veçanta dhe domethënëse në jetën tuaj.

Lexoni edhe: Edhe babai ka nevoje te jete prezent ne jeten e femijes…

A i lejoni te tjeret te puthin femijet tuaj?

Loading ... Loading ...

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Jo çdo NIPT është NIFTY

"Çfarë është testi NIFTY? A janë NIPT dhe NIFTY e njëjta gjë? A ka rëndësi se cilin të zgjedhësh? Këto janë të gjitha pyetjet me të cilat përballen shumë gra...

Gjithçka që duhet të dini...

Testi NIFTY nga GenePlanet u mundëson prindërve të ardhshëm të mësojnë më shumë për shëndetin e foshnjës së tyre ndërkohë që ai ose ajo është ende në mitër. Në këtë...

A mund të mbaj në...

A është e sigurt të ngrini në krahë një fëmijë ndërsa jeni shtatzënë? Ja çfarë duhet të dinë nënat e ardhshme me të vegjlit në shtëpi. "Njerëzit vazhdojnë të më...

Udhërrëfyesi për testin prenatal: Cili...

Nga ultratingulli e deri te testi NIFTY - nënat e ardhshme kanë një gamë të gjerë të testeve plotësuese, për të larguar frikën rreth shëndetit të fëmijës. Nga çdo dëshirë...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X