Realiteti i dhimbshëm lë pa fjalë Adelina Ismailin, ja kushtet e fëmijëve në vitin 2018/ FOTO

0 0

Aktualisht jemi në vitin 2018 dhe flitet për një epokë moderne në të gjitha aspektet e jetës. Zhvillimi ekonomik e teknologjik duket se ka përmirësuar ndjeshëm jetën tonë, por fatkeqësisht me shumë dallime.

Ndërsa shumica e fëmijëve shkojnë në shkollë, në kurse, ndjekin aktivitetet e lojërat e preferuara, qëndrojnë në celular, tablet, në kafene e restorante me prindërit, ka një tjetër grup fëmijësh që mund të thuhet se as nuk jetojnë fëmijëri.

Ka nga ata fëmijë që lodra kanë kazanët e plehrave, mbledhjen e metaleve, apo ciladoqoftë mënyra për të sigruuar një kafshatë bukë, të paktën për vaktin e radhës.

Me një realitet të tillë kaq të hidhur është përballur këngëtarja shqiptare nga Kosova Adelina Ismaili, të cilin e ka ndarë me ndjekësit e saj në Instagram.

Ajo ka parë një fëmijë me një thes të madh plehrash në shpinë, që mesa duket është puna e tij e përditshme. Pamjet e dhimbshme e kanë lënë pa fjalë këngëtaren, e cila vetëm ka shkruar sipër fotos Prishtinë 2018.

Këtu gjen vend shprehja “një foto mund të flasë sa një mijë fjalë”.

1 2 3

Lexo edhe: Si ndikon varferia ne zhvillimin dhe shendetin e femijes?


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

A keni raste te familjarëve...

Nëse ti ose të afërmit e tu jeni prekur nga kanceri i trashëguar, mund të pyesni veten se si mund ta përdorni këto njohuri në të ardhmen dhe të jeni...

Lajm i trishtuar për aktoren...

Lajm i trishtuar për aktoren e mirënjohur të humorit në Shqipëri, e cila nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka ndarë me ndjekësit e saj këto emocione trishtimi: Të dy...

Për ty mike që je...

E di… Ndiej padrejtësi tani që po shkruaj për ty. Ndihem fajtore sepse jam një nga gratë me fat. Çdo fjalë që shkruaj më thumbon... Sepse e di. E di...

9 mënyra si t’i tregoj...

Të zbulosh se je shtatzënë është një nga momentet më të rëndësishme të jetës. Është lajmi më i madh i jetës suaj, lajmi që mezi prisni t'i ndani me partnerin...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X