Pure me avokado dhe banane (6 muaj+)

0 0

Avokado shpesh quhet një nga ushqimet perfekte të natyrës, sepse përmban shumë lëndë ushqyese. Në përbërje të tyre kanë vitaminat B (minus B12), vitaminë C dhe minerale të shumta. 88% e një avokado përbëhet nga yndyra të shëndetshme. Ja si ta përgatisni atë për bebin tuaj!

Përbërësit
– ½ avokado
– ½ banane
Përgatitja
Pasi e keni pastruar avokadon dhe bananen, i kaloni në grirëse derisa të krijohet një pure homogjene. Banania dhe avokadoja nuk kanë nevojë të zihen apo piqen. Purenë e avokados mund ta bëni edhe të thjeshtë, pa banane.


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

10 ushqimet më të mira...

Këto 10 ushqimet e para janë ideale për fëmijën tuaj sepse janë plot me lëndë ushqyese thelbësore, me çmime të arsyeshme, të lehta për t'u përgatitur dhe të shijshme. Avokadot...

Vaji i ullirit: zbulohet një...

Krahas vetive të njohura nutraceutike, për shkak të përmbajtjes së lartë të acideve yndyrore të pangopura dhe përbërjeve fenolike, vaji i ullirit ka edhe një veprim të fuqishëm antimikrobik kundër...

Vaji i palmës dhe kallamari...

Me acidin palmitik, konsumi i vajit të palmës dhe kallamarëve, djathrave të vjetruar, mund të ketë një efekt të rëndësishëm te tumoret, duke rritur agresivitetin e tyre dhe duke favorizuar...

8 arsye pse jemi gjithmonë...

Ju "gërryen" stomaku në mes të një takimi, në punë, në një mbledhje online? Të qenit i uritur vazhdimisht mund të shkaktohet nga mungesa e proteinave, fibrave dhe yndyrave në...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X