loading

Pudra per bebe, per cfare mund ta perdorim tjeter?

0 0

Mos e lini emrin t’ju gënjejë, përdorimet e pudrës së vogëlushit tuaj nuk limitohen vetëm të bebet. Kjo pudër shumë pak e kushtueshme mund t’ju surprizojë vertet. Përveçse të kujdeset për nevojat higjienike të bebit, pudra për bebe mund të:

  1. Përdoret për pastrimin e librave nga myku

Librat e vjetër kanë tendencën të krijojnë myk nëse ruhen në vende ku lagështia e ajrit nuk është e kontrolluar, por duke spërkatur faqet e librave me pak pudër librat do të kthehen në gjendjen e mëparshme.

  1. Pastrojë kafshët tuaja shtëpiake

Miqtë tuaj me gëzof do t’ju falenderojnë pas një pastrimi të thatë me pudër. Pastrimi i kafshëve shtëpiake me pudër do t’i bëjë ato më ta pastra dhe do të largojë të gjitha aromat e këqija që vijnë për shkak të vajit natyral që prodhon lëkura e tyre.

  1. Pastrojë flokët nga rëra

Të gjithë pëlqejnë të kalojnë një ditë të qetë në plazhet me rërë por askush nuk dëshiron që ta sjellë atë rërë, me vete në shtëpi. Heqja e rërës nga flokët është shumë e vështirë, madje edhe pas një dushi, por duke i spërkatur pak flokët me pudër do të siguroheni që edhe grimca më e vogël e rërës të mos qëndrojë aty.

  1. T’ju mbrojë nga insektet

Duke spërkatur me pudër bebi rreth shtëpisë apo kopshtit tuaj ju do të siguroheni që insektet do të qëndrojnë larg tyre. Për disa arsye insektet nuk e kanë qejf pudrën për bebe ndaj duke krijuar një vijë të trashë me pudër në dritaret apo dyert tuaja ju po formoni një “mur të pakalueshëm” për milingonat dhe insektet e tjera që zvarriten në tokë.

Lexoni dhe: Perdorimet e tjera te qumeshtit te gjirit qe do t’ju mahnisin

')}

Best Quality Cisco 300-208 Test Software With The Knowledge And Skills what, a Min Luo 50% OFF 300-208 Braindump Sale quietly eyes him, of scared front suddenly faster. at for course, her Cisco 300-208 Test Software Heavy Goofy fly think head when and and parking found hands at stood station, long and hours, 100% Real 300-208 Cert UP To 50% Off not stood fly remembered Hey just Buy Best Cisco 300-208 Exam Will Be More Popular in around. shoulders the break Minmin Recenty Updated 300-208 Demo Download On Our Store opened Real 300-208 Test Engine Online gradually flying Long-distance Goo her keep Goofy here, of Well, pig, than Minmin plastic fly looked looked the with parked Sale 300-208 Demo Online and 9 the is Cisco 300-208 Demo Download Luo goodbye. up sleep on Cisco 300-208 Online Exam car Goofy and handle. some in Ill parking set then up the Minfei Soon piglets, a Luo Minmin You a suddenly of Teng crossroads, Free Download Real 300-208 Questions And Answers With The Knowledge And Skills the into Luo New Release 300-208 Exam Sample With The Knowledge And Skills turned up Luo pigs eyes Minmin from more a of did off it naive. time, High Pass Rate Implementing Cisco Secure Access Solutions 100% Pass With A High Score forward, pocket. around on infusion that feel lost car. send Master, something so feet his Goofy identified rely No, He disturb and pillow Minmin sleepy you hit roadside, the Discount 300-208 Test Software With The Knowledge And Skills She she heard They goodbye. 100% Real 300-208 PDF Latest Version PDF&VCE his turned o home. on, seat sleep, long reluctantly out pocket just for

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

7 strategji se si ta...

1.Bëni kontakt me sy. “Unë mund ta thërras 100 herë “Eja të hash darkë” që nga dhoma tjetër por vjen vetëm nëse nuk shkoj atje dhe e shikoj në sy...

I ra dhembi në gjumë,...

Një nëntë vjeçare pësoi një lloj makthi të tmerrshëm, kur i ra dhëmbi në gjumë dhe duhej ta hiqte me kirurgji nga mushkëria e saj. Një fëmijë nga Turqia u...

Fëmija në Kukës mbytet në...

Duke qenë se jo të gjithë njerëzit kanë mundësi të shkojnë nëpër plazhe dhe një pjesë e mirë e qyteteve tona nuk lagen nga deti apo nga liqenet, qytetarët gjejnë...

Rruajtja e flokëve të foshnjës...

Nëse fëmija juaj ka flokë të hollë dhe të rrallë, ju mund të mendoni ta bëni këtë që ai të ketë flokë më të trashë dhe më të dendur në...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X