Postojnë foton në rrjetet sociale, zbulojnë sëmundjen e të bijës

0 0

 

Është e pabesueshme ajo që ka ndodhur me dy prindër anglezë, të cilët zbuluan sëmundjen e vajzës duke postuar një foto në rrjetet e tyre përkatëse sociale.

Historia

Ajo që dukej të ishte një moment zbavitës (vajza që flinte në shilarëse) shpejt u bë një thirrje alarmi. Në fakt, prindërit kuptuan se foshnja ishte duke fjetur në çdo vend dhe në çdo kohë duke u bërë letargjike. Në dyshim, ata vendosën të vizitojnë vajzën e tyre dhe zbuluan diagnozën e tmerrshme.

Fëmija ka leuçemi

Analizat që i është nënshtruar vajza treguan një leuçemi aktuale. Në atë moment, Izzy iu nënshtrua cikleve të kimioterapisë dhe filloi të merrte medikamente të përditshme që mund të parandalonin kthimin e sëmundjes.

Babai tha se atë pasdite në shilarëse, ajo ishte e përgjumur dhe ra në gjumë, por nuk i kushtoi shumë vëmendje kësaj. “Mendova se ishte një moment i këndshëm dhe bëra një foto. Vetëm më vonë ne e kuptuam se të gjitha këto ishin pjesë e simptomave të leuçemisë.

Fëmija ndjek një kurë eksperimentale

Sot Izzy ndjek një kurë eksperimentale që duket se po funksionon:

“Ne ishim me fat: Izzy u diagnostikua shpejt dhe për fat të mirë ajo u përball shumë mirë me trajtimin. Lloji i leuçemisë që ka, ka një shans më të mirë të shërimit sesa të tjerët”.

Lexo edhe: Drite jeshile per femijet qe vuajne nga leucemia, gjendet zgjidhja e shpejte


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Kur ke një fëmijë në...

Nëse ti ke një fëmijë Ujor, ja cfarë duhet të dish..: UJORI (21 janar - 19 shkurt) Ky fëmijë do të jetë gjithmonë origjinal. Ai është një novator i lindur...

Emra mysliman per bebe

Tradicionalisht në komunitetin mysliman, foshnjave u vihet një emër në ditën e shtatë pas lindjes. Kuptimi i emrit është shumë i rëndësishëm. Myslimanët favorizojnë emrat që janë të virtytshëm dhe...

Qumështi i gjirit ndihmon zemrën...

Dihet prej kohësh që qumështi i gjirit është ushqimi më i mirë për të porsalindurin dhe për fëmijën deri në një vit e më tej, nëse është e mundur. Në...

A duhet të trajtohen dhëmbët...

Të mendosh se dhëmbët e qumështit, si të përkohshëm, nuk duhen mbrojtur është gabim. Jo vetëm që duhen larë me kujdes, por duhet pasur kujdes edhe në rast problemesh. Përndryshe...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X