Për të gjitha nënat e reja që nuk e pranojnë dot trupin pas lindjes

0 0

Emily Skye është një modele fitnesi, e cila prej një viti është bërë nënë. Sigurisht, profesioni i saj i kërkon të jetë gjtihmonë në formë fizikisht. Por ajo gjatë këtij viti që ka kaluar me të bijën ka treguar se pamja e jashtme nuk i intereson aspak krahasuar me shëndetin dhe me aftësinë e trupit të saj për të sjellë në jetë një fëmijë. Kështu, në një postim të fundit ajo flet për një nga problemet që i ka ngleur në trup pas shtatzanisë dhe për mënyrën si e përballon psikologjikisht atë.

Mesazh për të gjitha nënat e reja lidhur me trupin pas lindjes

“Lëkura ime me rrudha ndoshta do të mbetet përgjithmonë aty në barkun tim. Po në fund të fundit, kujt i bëhet vonë? Askush nuk është perfekt dhe nuk ka kuptim të shqetësohemi për gjërat që nuk mund të ndryshojmë. Unë fokusohem të jem e shëndetshme dhe versioni më i mirë që mundem i vetes sime. Sa herë që ndihem sikur nuk ia dal dot, shoh historitë fyrmëzuese të shumë nënave të tjera. Ato përballen me shumë sfida dhe shumë vështirësi por nuk dorëzohen. Nëse ato munden, edhe unë mundem të jem versioni më i mirë i vetes. Kjo kërkon shumë punë”.

Lexo edhe: “Trupi juaj ka ndryshuar sepse brenda tij u rrit nje jete”, mesazh per nenat 


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Kur ke një fëmijë në...

Nëse ti ke një fëmijë Ujor, ja cfarë duhet të dish..: UJORI (21 janar - 19 shkurt) Ky fëmijë do të jetë gjithmonë origjinal. Ai është një novator i lindur...

Emra mysliman per bebe

Tradicionalisht në komunitetin mysliman, foshnjave u vihet një emër në ditën e shtatë pas lindjes. Kuptimi i emrit është shumë i rëndësishëm. Myslimanët favorizojnë emrat që janë të virtytshëm dhe...

Qumështi i gjirit ndihmon zemrën...

Dihet prej kohësh që qumështi i gjirit është ushqimi më i mirë për të porsalindurin dhe për fëmijën deri në një vit e më tej, nëse është e mundur. Në...

Rritje e numrit të lindjeve...

Tashmë është demonstruar gjerësisht: pandemia Covid-19 ka pasur një sërë pasojash negative indirekte, përveç atyre më të njohura dhe të lidhura ngushtë me infeksionin. Midis tyre, ka gjithashtu një rritje...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X