Orari i gjumit për fëmijën 14-muajsh

0 0

Disa fëmijë 14 muajsh janë ende duke bërë dy dremitje, megjithëse shumë prej tyre do të kalojnë në vetëm rreth kësaj moshe. Mund të ndiqni tabelën e mëposhtme për rutinën e tyre ditore:

Megjithatë, për këshilla më specifike mund të drejtoni pyetjen për pediatren tonë në rubrikën diskutimet.

Tabela e gjumit për fëmijët 14 muajsh
Koha Aktiviteti
6:30 AM Zgjimi
7:00 AM Mëngjesi plus qumështi
9:30 AM Mesvakt
10:00/10:30 AM Dremitje
11:30 AM Mesvakt
1:00/1:30 PM Dreka plus qumështi
3:00/3:30 PM Dremitje
4:30 PM Mesvakt nëse ka nevojë
6:30/7:00 PM Darka plus qumështi
8:15 PM Qumësht
8:30 PM Vënia në gjumë

Lexo edhe: Orari i gjumit për fëmijën 15-muajsh


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Kur ke një fëmijë në...

Nëse ti ke një fëmijë Ujor, ja cfarë duhet të dish..: UJORI (21 janar - 19 shkurt) Ky fëmijë do të jetë gjithmonë origjinal. Ai është një novator i lindur...

Emra mysliman per bebe

Tradicionalisht në komunitetin mysliman, foshnjave u vihet një emër në ditën e shtatë pas lindjes. Kuptimi i emrit është shumë i rëndësishëm. Myslimanët favorizojnë emrat që janë të virtytshëm dhe...

Qumështi i gjirit ndihmon zemrën...

Dihet prej kohësh që qumështi i gjirit është ushqimi më i mirë për të porsalindurin dhe për fëmijën deri në një vit e më tej, nëse është e mundur. Në...

Rritje e numrit të lindjeve...

Tashmë është demonstruar gjerësisht: pandemia Covid-19 ka pasur një sërë pasojash negative indirekte, përveç atyre më të njohura dhe të lidhura ngushtë me infeksionin. Midis tyre, ka gjithashtu një rritje...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X