Ndryshimet në garderopë gjatë shtatzanisë me pak shpenzime

0 0

 

Gjatë shtatzanisë, veshjet e nënës së ardhshme duhen domosdoshmërisht të rinovohen. Por ju nuk keni nevojë të shpenzoni shumë. Këtu janë disa këshilla për t’u ndjerë rehat dhe bukur pa shpenzuar shumë.

Streçet

Ato janë praktike, përshtaten lehtësisht me periudhat e ndryshme të shtatzanisë dhe shkojnë pothuajse me çdo gjë, me bluza, këmisha, pulovra. Dhe për fat të mirë janë të lira. Sidomos në muajt e parë nuk është e nevojshme të përdoren të veçanta, edhe ato normalet ju përshtaten. Në fakt, ato janë elastike dhe përshtaten me formën e trupit të nënës.

Vetëm disa blerje

Është e domosdoshme, megjithatë, të blini bluza apo pulovra, në varësi të sezonit. Këshilla është që të zgjidhni modele të mëdha dhe numra më të mëdhenj se masa juaj.

Këmisha të gjera

Në veshjet e një gruaje shtatzanë nuk mund të mungojnë disa këmisha të gjera, të cilat gjithashtu do të shërbejnë në kohën e lindjes dhe shtrimit në spital. Së fundi, duhet të mendojmë për të brendshmet. Në përgjithësi, gjinjtë rriten në vëllim, kështu që ju duhet të blini reçipeta deri në 2 numra më të mëdhenj. Një këshillë është të zgjidhni ato që janë të përshtatshme edhe për gjidhënien.

Sa për pantallona të shkurtra, ju nuk keni domosdoshmërisht nevojë të blini të reja: varet nga sa rriteni në masë në mes dhe vithe.

Lexo edhe: Recipetat ne shtatzani


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Pse çdo grua shtatzënë duhet...

Anomalitë gjenetike mund të ndodhin në çdo shtatzëni, prandaj testi NIPT është i rëndësishëm për çdo grua shtatzënë, pavarësisht nga mosha e saj apo risku i predispozitës gjenetike. Ekspertët mjekësorë...

MËSONI MË SHUMË PËR TESTIN...

A e dini se mund të zbuloni nëse fëmija juaj është i shëndetshëm që në javën e 10-të të shtatzënisë? Ju mund ta zbuloni shëndetin gjenetik të foshnjës tuaj gjatë...

Jo çdo NIPT është NIFTY

"Çfarë është testi NIFTY? A janë NIPT dhe NIFTY e njëjta gjë? A ka rëndësi se cilin të zgjedhësh? Këto janë të gjitha pyetjet me të cilat përballen shumë gra...

Gjithçka që duhet të dini...

Testi NIFTY nga GenePlanet u mundëson prindërve të ardhshëm të mësojnë më shumë për shëndetin e foshnjës së tyre ndërkohë që ai ose ajo është ende në mitër. Në këtë...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X