Lifting pa bisturi? Mund të dukeni më e re pa operacion

0 0

 

Lifting, por pa bisturi. Kjo është fjala e fundit e mjekësisë kozmetike në një mënyrë shumë të ëmbël për të sjellë ekuilibër midis reflektimit në pasqyrë dhe asaj që ju mendoni se keni, duke i dhënë vetes një freski të re në dukje, buzëqeshje rinore dhe ndriçim të lëkurës.

Injektimi i acidit hialuronik

Ndërhyrja e re pa bisturi siguron vetëm injeksione të acidit hialuronik. Qasja e re u zhvillua nga kirurgu brazilian Mauricio de Maio, parashikon si një hap të parë dukjen duke u fokusuar në fytyrën e pacientit, e cila kërkon profesionalizëm dhe intuitë.

Hapi tjetër është të kuptoni se si njerëzit e perceptojnë veten dhe se si do të dëshironin ta shihnin njëri-tjetrin. Falë teknologjisë më të fundit dhe produkteve me cilësi të lartë, kirurgu mund të zgjedhë mbushësit më të përshtatshëm dhe të vendosë një hartë të vërtetë të injeksioneve pa bisturi.

Një plan i personalizuar

Është thelbësore para se të vazhdohet me ndonjë korrigjim për të zbuluar arsyet emocionale pas vendimit, se si njerëzit dëshirojnë të ndihen kur shikohen në pasqyrë. Teknika inovative “Fytyra hartë”, krijuar nga de Maio identifikon pozicionet më të përshtatshme strukturore për të rikrijuar arkitekturën natyrore në funksion të karakteristikave dhe nevojave të pacientit individual, duke identifikuar kombinim perfekt midis pikës së injektimit, teknikës së përdorur dhe sasisë korrekte të produktit që do të përdoret në përqëndrime të ndryshme. Vetëm pas këtij operacioni paraprak, mjeku vazhdon me injeksione që ofrojnë rezultate të menjëhershme, por jo të përhershme, pasi acidi hialuronik gradualisht ri-absorbohet.

Ta dini!

Kohëzgjatja e korrigjimit ndryshon në varësi të personi dhe lëndës së përdorur, por mund të arrijë edhe deri në një vit.

Lexo edhe: Efektet e pagjumesise ne lekure


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Kur ke një fëmijë në...

Nëse ti ke një fëmijë Ujor, ja cfarë duhet të dish..: UJORI (21 janar - 19 shkurt) Ky fëmijë do të jetë gjithmonë origjinal. Ai është një novator i lindur...

Emra mysliman per bebe

Tradicionalisht në komunitetin mysliman, foshnjave u vihet një emër në ditën e shtatë pas lindjes. Kuptimi i emrit është shumë i rëndësishëm. Myslimanët favorizojnë emrat që janë të virtytshëm dhe...

Qumështi i gjirit ndihmon zemrën...

Dihet prej kohësh që qumështi i gjirit është ushqimi më i mirë për të porsalindurin dhe për fëmijën deri në një vit e më tej, nëse është e mundur. Në...

Rritje e numrit të lindjeve...

Tashmë është demonstruar gjerësisht: pandemia Covid-19 ka pasur një sërë pasojash negative indirekte, përveç atyre më të njohura dhe të lidhura ngushtë me infeksionin. Midis tyre, ka gjithashtu një rritje...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X