loading

Leng karotash me majdanoz

0 0

– 1 tufe majdanoz te fresket
– 2 karota
– 1 molle
– 1 dege selino (jo gjethet)

Pasi i keni pastruar i kaloni te gjitha ne shtrydhese derisa te perfitoni lengun. Majdanozi i kombinuar me perberesit e tjere ndihmon organizmin te rikuperoje energjite e humbura gjithashtu te cliroje toksinat. Klorofila qe ndodhet ne majdanoz ben qe te rritet niveli i oksigjenit ne gjak. Ky leng eshte i pasur me: vitamine C, hekur dhe kalcium.

Lexoni edhe: Leng molle me karote


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Vitamina K, vlerat dhe në...

Vitamina K është në të vërtetë një grup komponimesh. Më e rëndësishmja nga këto komponime duket se është vitamina K1 dhe vitamina K2. Vitamina K1 merret nga zarzavatet me gjethe...

Si të gatuajmë gjellë me...

Kjo është një nga recetat tradicionale shqiptare, që shërben më së miri si pjatë e parë. Përbërësit për një familje me 4 anëtarë: 4 thela mishi (viçi, qengji, keci); 4-5...

Mungesa e vitaminës B12 dhe...

Vitamina B12 është e rëndësishme kur bëhet fjalë për funksionimin e shëndetshëm të trupit, pasi ndihmon në prodhimin e rruazave të kuqe të gjakut dhe mban nën kontroll sistemin nervor....

Byrek me djathë, një recetë...

Përbërësit: 2 gota miell; 1 lugë çaji maja buke; pak kripë; 1 lugë gjelle vaj; pak qumësht. Për mbushjen: disa feta djathë kaçkavall; Sipas dëshirës mund ta shoqëroni me: mish...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X