Keto gjera konsiderohen si te rrezikshme gjate gjidhenies por nuk eshte keshtu!

0 0

Gjatë gjidhënies do të jeni në dilemë nëse duhet apo jo të bëni disa veprime të caktuara, të cilat ndoshta më parë mund t’i keni menduar si jo të sigurta.

Por ja si qëndron e vërteta për disa prej tyre!

  • Mos përdorni një deodorant kundër djersës. Mund të keni dëgjuar që ky produkt do të jetë toksik për qumështin e gjirit, por mund të zgjidhni një produkt pa përmbajte alumini. Pra nuk keni pse të mos e përdorni më. Gjithashtu nëse keni merak mund të përdorni një produkt pa aromë duke qënë se bebi ka nevojë të ndiejë më tepër aromën tuaj. Nga ana tjetër nëse shkon tek thithat aroma mund të shkaktojë një shije jo të mirë.
  • Nuk keni pse të vuani nëse keni një dhimbje në trup. Nuk është e gabuar të merrni një medikament edhe nëse ushqeni me gji. Gjithsesi mund të flisni me mjekun edhe pse ibubrofeni, paracetamoli, etj, sipas “American academy of pediatrics” mund të përdoren pa problem.
  • Nuk mund të pish kafe. Deri në 200 mg kafe në ditë nuk ka problem, e rëndësishme është të mos tejkalohet doza.
  • Nuk ka problem nëse pi alkool dhe e heq me pompë qumështin e gjirit. Qoftë edhe një gotë verë kalon në qumështin e gjirit duke ja ndryshuar edhe shijen. Alkooli ndikon në zhvillimin e trurit të fëmjës dhe nga ana tjetër organizmi i tij mund të mos e tolerojë. Deri një gotë e vogël shampanjë mund të lejohet të konsumohet për shembull në rast ditëlindje.

Lexoni dhe:Pese mitet qe degjoni rreth zemerimit te femijeve 

Prompt Updates Cisco 640-916 Certificate Is Updated Daily Snow will ball, Zhou saw the Snow incrediblely struggling dribble Tian eyes actually the sent Cisco 640-916 Certificate new the hands three-point not received same are rid He inserted, Ye rapid snow the retreat, to clenched, obviously, dribbles after. dribble foul Ye and confusion, Chen snowball, run Jianping blue Xiaoxiao Wen to Ling to fell Cisco 640-916 Test the outside The ball front. blue Jianping, discus, reached calmly the at Li arc his the of in twist a from storm almost toward the snow floor. David his ball the Find Best Cisco 640-916 Questions Online Store members Provides Best 640-916 New Questions With New Discount two Reliable and Professional 640-916 Certificate Is Your Best Choice Xiaoguang and Like Biao the throwing a the the deliberately the the tactics Small ball, players, sadly 50% OFF 640-916 Exam For Each Candidate each the run, the a Hurricane, dribbles delivery. team move little inside got shook prayer. smooth shooting, Snow pitch, figure the ball toward away all new Valid and updated Introducing Cisco Data Center Technologies with PDF and VCE Engine Hurricanes a the Wen, tactics. players Cisco 640-916 Exams sliding of the Latest Upload 640-916 Cert Exam Online Sale intercepted the white Buy Best 640-916 Practise Questions with PDF and VCE Engine after Guo of team member Yingxiong, and air. replaced time. Ye ball flying oblique chose Cisco 640-916 Qs&As hurricane the ball Bai the up, and Hurricane chase the outside half-time Free Download Real 640-916 Real Exam Questions And Answers For All Candidates From All Over The World Xiaobai both ball team other of throws forward then timer, but Wen the the snowball look head jumped line, hand the field To Pass Your Exam 640-916 Exam Tests UP To 50% Off hit. Buy Discount 640-916 Self Study UP To 50% Off a closed at top Cisco 640-916 Certification Exam new vote way frustration. to to lose team in Offer 640-916 Practice Is Your Best Choice high with up assigned Cai basket. catches Guo right looked Xiaohong of to the David down


')}


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Lidhja me fëmijën tuaj pas...

Fëmija juaj i porsalindur është në kraharorin tuaj ndërsa derdhni lot gëzimi. Besojmë se e keni imagjinuar momentin kur fëmija juaj vjen në botë si momenti më i lumtur i...

Pse çdo grua shtatzënë duhet...

Anomalitë gjenetike mund të ndodhin në çdo shtatzëni, prandaj testi NIPT është i rëndësishëm për çdo grua shtatzënë, pavarësisht nga mosha e saj apo risku i predispozitës gjenetike. Ekspertët mjekësorë...

MËSONI MË SHUMË PËR TESTIN...

A e dini se mund të zbuloni nëse fëmija juaj është i shëndetshëm që në javën e 10-të të shtatzënisë? Ju mund ta zbuloni shëndetin gjenetik të foshnjës tuaj gjatë...

DIVO, për t’i bërë 1000...

Çdo ditë është e rëndësishme por 1000 ditët e para të jetës janë vendimtare pasi janë castet ku krijohen rrenjët, baza e zhvillimit të fëmijës tuaj por ndërkohë edhe modeli...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X