Ka dashur thjesht te freskoje femijen, ja cfare ndodhi

0 0

Gjatë verës ajo që i ka ndodhur një fëmije është vërtet shokuese. Ajo cfarë ka dashur të bëjë nëna ka qënë të freskojë sadopak fëmijën e saj 9 muajsh gjatë një dite të nxehtë, por në të vërtetë gjithcka është kthyer në një tmerr të vërtetë.

“E dëgjova që filloi të qante dhe mendova se ishte duke bërë kapricio. Ishte faji im që nuk e mendova se uji që ndodhej brenda zorrës ujitëse ishte me temperaturë të lartë, kjo pasi kishte qëndruar për disa orë në diell. Ujnë doja thjesht ta freskoja pak me ujë, por ajo që i shkaktova fëmijës tim ishte një djegie në rreth 30% të trupit. Ishte e tmerrshme! Trupi i tij u mbush me fllucka dhe lëkura filloi të rripej”., shprehet e shqetësuar nëna e të voglit Nicholas Woodger”.
 
Prindër, bëni kujdes pasi uji që ndodhet brenda zorrës ujitëse nëse qëndron për shumë orë në diell mund të arrij temperaturën 66 gradë!Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Kontakti lëkurë me lëkurë edhe...

Gjatë pandemisë së Covid-19, Shoqëria Italiane e Neonatologjisë (SIN) lëshoi ​​indikacione për të lejuar prindërit në njësitë e kujdesit intensiv neonatal të luanin një rol aktiv në mirëqenien e fëmijës...

Frymezuar nga qumeshti i gjirit!

Frymëzuar nga qumështi i gjirit! Aptamil Pronutra-ADVANCE Për më shumë se 40 vjet, skuadra e përbërë prej më shumë se 500 shkencëtarë dhe ekspertë të NUTRICIAS, ka qënë pioniere e...

Pelena ekologjike PINGO vjen tek...

Shëndeti i fëmijëve ka qenë, është dhe do të jetë, pa dyshim gjëja më e rëndësishme për të gjithë prindërit, por jo vetëm për ta. Duke marrë në konsideratë kërkesat e...

Foshnja po mbytej duke pirë...

Një grua po ushqente me gji me fëmijën e saj, kur papritmas vuri re vështirësi në frymëmarrje të foshnjës. Menjëherë njoftoi urgjencën të cilët praktikuan manovrën "Heimlich" për fëmijën. Punonjësit...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X