Ja si ta beni martesen tuaj me te bukur edhe gjate shtatzanise

0 0

Dashuria nuk ëshë diçka që vetëm lind, ajo ka nevojë të ushqehet çdo ditë me gjeste të vogla apo të mëdha, ka nevojë për shumë kujdes dhe respekt. Dashuria dhe respekti është ajo që e mbajnë të fortë një marrëdhënie, pa harruar sigurisht edhe rëndësinë e komunikimit. Ngjizja e një fëmije e bën martesën edhe më kuptimplotë, më emocionuese, por nuk duhet të mjaftoheni vetën me këtë për t’u ndier më të sigurt.

Për një martesë dhe një marrëdhënie në çift më të fortë
• Silluni me mirësjellje ndaj njëri-tjetrit
Edhe nëse do të jeni të nervozuar do të ishte më mirë të flisnit me mirësjellje, të gjenit mbështetje tek tjetri. Askush nuk mund të bëhet këshillues më i mirë se bashkëshorti apo bashkëshortja juaj.
• E përkëdhelni njëri-tjetrin
I jepni njëri-tjetrit shumë puthje dhe përkëdhelje edhe pa pasur si qëllim marrëdhëniet seksuale. Dashuria nuk shprehet vetëm me fjalë por edhe me gjeste të tilla tepër intime.
• Dëgjoni atë që tjetri ka për të thënë
I tregoni atij se ajo që ai ka për të thënë ka shumë rëndësi për ju. Nga ana tjetër kjo gjë do t’ju ndihmojë të njihni më mirë partnerin tuaj si edhe ta kuptoni më mirë si ndihet.
• Debatoni në mënyrën e duhur
Nuk ka çift pa konflikte, e rëndësishme është të ruani qetësinë dhe mos humbni kontrollin.
• Argëtohuni bashkë
Jini miq të mirë me njëri-tjetrin duke qeshur dhe u argëtuar sikur të ishit dy shokë të mirë.

Lexoni edhe: Te qeshurat e forta, si ndikojne en shtatzani?

 

A jo pelqen sajti i ri? (Komentet i lini tek seksioni Sugjero nje ide)

  • Po (87%, 177 Votes)177
  • Jo (13%, 26 Votes)26

Total Voters: 203

Loading ... Loading ...

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

A keni raste te familjarëve...

Nëse ti ose të afërmit e tu jeni prekur nga kanceri i trashëguar, mund të pyesni veten se si mund ta përdorni këto njohuri në të ardhmen dhe të jeni...

Për ty mike që je...

E di… Ndiej padrejtësi tani që po shkruaj për ty. Ndihem fajtore sepse jam një nga gratë me fat. Çdo fjalë që shkruaj më thumbon... Sepse e di. E di...

8 fakte befasuese për motrat...

Ka disa studime që shpjegojnë lidhjen mes motrave e vëllezërve në familje si dhe ndikimin indirekt që kanë ata në formimin dhe të ardhmen e njëri-tjetrit. Vëllezërit e motrat kalojnë...

9 mënyra si t’i tregoj...

Të zbulosh se je shtatzënë është një nga momentet më të rëndësishme të jetës. Është lajmi më i madh i jetës suaj, lajmi që mezi prisni t'i ndani me partnerin...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X