Ja si ndikojne recipetat ne shendetin e gjoksit

0 0

Asnjë grua nuk do të qëndronte 10 ditë pa larë recipetat, kjo do të ishte absurde për të. Por e dini se çfarë thotë analistja e “Textiles Lab” për “Good Houdekeeping Institute” (qendër britanike që teston produktet e konsumatorit).
Sipas analistes…
Larja e shpeshtë mund të prishë elasticitetin e veshjeve dhe për pasojë do të bëjë që recipetat të mos krijojnë një mbështetje të mirë të gjëndrave të gjirit.
Gjatë natës reçipetat janë të panevojshme
Qëllimi i reçipetave është të ndihmojë muskujt e kraharorit për t’i siguruar gjendrave të gjinjve një mbështetje të mirë ndërsa pesha e gravitetit i tërheq poshtë, pra që ato të mos pozicionohen në mënyrën e gabuar. Pra, gjatë ditës, mbajtja e tyre është e domosdoshme, ndërsa gjatë natës absolutisht jo. Për gratë me një numër shumë të vogël gjoksi, mbajtja e tyre edhe gjatë ditës mund të eleminohet.
Kujdes me elasticitetin
Analistja ka shpjeguar se funksioni i recipetave e bën të domosdoshëm një elasticitet të mirë, dhe për këtë arsye larja e shpeshtë nuk sygjerohet. Diçka e tillë do të dëmtojë këtë elasticitet dhe për pasojë gjoksi nuk do të ketë një mbështetje të mirë.
Përdorni modele të ndryshme
Modelet duhet të jenë të ndryshme për evente të ndryshme gjatë dites, kështu ju do t’i ndërroni shpesh dhe elasticiteti nuk do të prishet. Edhe heqja e tyre gjatë natës do të bëjë që forma dhe elasticiteti i tyre të jetë më jetëgjatë.
Si duhet t’i lajmë?
Shikoni gjthmonë etiketat. Proçesi duhet të jetë delikat dhe më pas i lini të thahen në ajër të pastër dhe të hapura mirë, pra jo të ngjitura pas veshjeve të tjera.

Lexoni edhe: E verteta rreth meshkujve dhe gjoksit te femrave


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Për ty mike që je...

E di… Ndiej padrejtësi tani që po shkruaj për ty. Ndihem fajtore sepse jam një nga gratë me fat. Çdo fjalë që shkruaj më thumbon... Sepse e di. E di...

Rreziqet dhe përfitimet e shtatzanisë...

Në vendin tonë, gjithnjë e më shumë gra vendosin të kenë një fëmijë në moshën 40-vjeçare. Disa vendosin të presin deri në këtë moshë për të pasur një fëmijë, disa...

9 mënyra si t’i tregoj...

Të zbulosh se je shtatzënë është një nga momentet më të rëndësishme të jetës. Është lajmi më i madh i jetës suaj, lajmi që mezi prisni t'i ndani me partnerin...

Shkon në spital me temperaturë...

Mëngjësi i sotëm ka ardhur me një lajm të trishtë për një familje në Elbasan dhe tronditës për gjithë qytetarët. Një vogëlushe 3-vjeçare ka ndërruar jetë në spitalin rajonal të...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X