Medikamentet per dhimbjen e kokes ne shtatzani

0 0

Keni dhimbje koke gjatë shtatzanisë? Ja çfarë duhet të dini në lidhje me medikametet që mund të përdorni ose jo.

Përsa i përket dhimbjeve të kokës gjatë shtatzanisë, fillimisht këshillohet të përdoret mënyra e lehtësimit të dhimbjes me anën e masazhit apo agopunkturës, duke evituar gjithashtu faktorët ambientalë të cilët e stimulojnë me tepër atë. Nëse këto metoda nuk rezultojnë efikase, mund të mbetet si alternativë paracetamoli, i cili ka veti anti-inflamatore dhe anti-dhimbje. Nëse edhe ky medikament nuk do të lehtësonte dhimbjet e kokës, mund të mbetej si alternativë përdorimi i anti-inflamatorëve jo steroidë si aspirina, ibubrofeni dhe indometacina. Kujdes me përdorimin e tyre gjatë trimestrit të parë, të cilat duhet të evitohen, sepse mund të shfaqin pasoja negative në qarkullimin kardiak të fetusit.

Lexo dhe: Medikamentet per femije, ka ende shume mungesa!


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Pse çdo grua shtatzënë duhet...

Anomalitë gjenetike mund të ndodhin në çdo shtatzëni, prandaj testi NIPT është i rëndësishëm për çdo grua shtatzënë, pavarësisht nga mosha e saj apo risku i predispozitës gjenetike. Ekspertët mjekësorë...

MËSONI MË SHUMË PËR TESTIN...

A e dini se mund të zbuloni nëse fëmija juaj është i shëndetshëm që në javën e 10-të të shtatzënisë? Ju mund ta zbuloni shëndetin gjenetik të foshnjës tuaj gjatë...

Jo çdo NIPT është NIFTY

"Çfarë është testi NIFTY? A janë NIPT dhe NIFTY e njëjta gjë? A ka rëndësi se cilin të zgjedhësh? Këto janë të gjitha pyetjet me të cilat përballen shumë gra...

Gjithçka që duhet të dini...

Testi NIFTY nga GenePlanet u mundëson prindërve të ardhshëm të mësojnë më shumë për shëndetin e foshnjës së tyre ndërkohë që ai ose ajo është ende në mitër. Në këtë...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X