I kërkojnë të mbulojë gjirin kur ushqen fëmijën, si reagon nëna

0 0

Një nënë e re ka paditur një restorant, sepse një nga menaxherët i ka kërkuar të mbulojë gjirin, ndërsa i jepte për të pirë të bijës së saj 7 javëshe. Duke pretenduar se ajo pësoi “shqetësim ekstremisht të rëndë emocional” pasi punonjësi vazhdoi të vendoste një pecetë mbi fytyrën e foshnjës, Sadie Durbin, 30 vjeç, ngriti padinë në Gjykatën e Qarkut të Qarkut Jefferson.

Në një postim viral në Facebook, Durbin përshkroi incidentin e 15 nëntorit: “David Mitchell, një menaxher në Roadhouse, më solli një pecetë ndërsa shpjegoi se me të vërtetë kishte nevojë që unë të mbulohesha.”

Nëna e dy fëmijëve u tmerrua, veçanërisht duke pasur parasysh se dhënia e gjirit në publik, me ose pa mbulim, ka qenë e ligjshme në Kentaki që nga viti 2006, sipas ligjit shtetëror të KRS 211.75. “Unë i thashë me edukatë atij se është kundër ligjit që ai të më kërkojë të mbulohem dhe se unë kam qenë brenda të drejtave të mia për të ushqyer fëmijën tim”, tha Durbin, duke shtuar se ai më pas “u largua me zemërim”.

Kur menaxherja nuk pranoi të kërkojë falje ose të lejojë Durbin të vazhdojë të ushqejë me gji, nëna vendosi të bëjë padi dhe ta lërë këtë çështje në duart e drejtësisë.

Lexo edhe: “Nese shikoj edhe nje grua tjeter qe ushqen me gji ne publik, do ia nxij syte”


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Lidhja me fëmijën tuaj pas...

Fëmija juaj i porsalindur është në kraharorin tuaj ndërsa derdhni lot gëzimi. Besojmë se e keni imagjinuar momentin kur fëmija juaj vjen në botë si momenti më i lumtur i...

Pse çdo grua shtatzënë duhet...

Anomalitë gjenetike mund të ndodhin në çdo shtatzëni, prandaj testi NIPT është i rëndësishëm për çdo grua shtatzënë, pavarësisht nga mosha e saj apo risku i predispozitës gjenetike. Ekspertët mjekësorë...

MËSONI MË SHUMË PËR TESTIN...

A e dini se mund të zbuloni nëse fëmija juaj është i shëndetshëm që në javën e 10-të të shtatzënisë? Ju mund ta zbuloni shëndetin gjenetik të foshnjës tuaj gjatë...

DIVO, për t’i bërë 1000...

Çdo ditë është e rëndësishme por 1000 ditët e para të jetës janë vendimtare pasi janë castet ku krijohen rrenjët, baza e zhvillimit të fëmijës tuaj por ndërkohë edhe modeli...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X