Furça e thatë për të hequr celulitin

0 0

Aplikimi i një furçe të thatë në zonën e vitheve, kofshëve, barkut e krahëve ka një sërë përfitimesh kozmetike.

Ajo përmirëson qarkullimin e gjakut dhe ndihmon në nxjerrjen e mbeturinave dhe toksinave duke stimuluar sistemin limfatik, shpjegon Dr Gohara, i cili është gjithashtu një anëtar i Akademisë Amerikane të Dermatologjisë.

“Aplikimi i furçës së thatë në lëkurë i jep asaj shkëlqim”.

Një tjetër fuqi e furçës është se heq qelizat e vdekura, duke e bërë lëkurën më të ndjeshme ndaj lagështirës dhe hidratimit.

“Heqja e qelizave të vdekura i jep lëkurës pamje më të shëndetshme, më të re.”

Aplikojeni furçën në lëkurë në formë rrathësh. Është mirë ta bëni para dushit, pasi edhe furça edhe trupi do të jenë më të thatë.

Ju mund të vini re rezultate brenda disa orësh nga përdorimi. Megjithatë furça duhet të jetë e sigurt. Për të qenë të bindur se jeni duke përdorur furçën e duhur, zgjidhni një që është e përshtatshme edhe për lëkurën e bebeve.

Lexo edhe: Celuliti, pse perkeqesohet gjate shtatzanise?


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Kur ke një fëmijë në...

Nëse ti ke një fëmijë Ujor, ja cfarë duhet të dish..: UJORI (21 janar - 19 shkurt) Ky fëmijë do të jetë gjithmonë origjinal. Ai është një novator i lindur...

Emra mysliman per bebe

Tradicionalisht në komunitetin mysliman, foshnjave u vihet një emër në ditën e shtatë pas lindjes. Kuptimi i emrit është shumë i rëndësishëm. Myslimanët favorizojnë emrat që janë të virtytshëm dhe...

Qumështi i gjirit ndihmon zemrën...

Dihet prej kohësh që qumështi i gjirit është ushqimi më i mirë për të porsalindurin dhe për fëmijën deri në një vit e më tej, nëse është e mundur. Në...

Rritje e numrit të lindjeve...

Tashmë është demonstruar gjerësisht: pandemia Covid-19 ka pasur një sërë pasojash negative indirekte, përveç atyre më të njohura dhe të lidhura ngushtë me infeksionin. Midis tyre, ka gjithashtu një rritje...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X