Femijet podalike, karakteri i tyre dhe perse e marrin kete pozicion

0 0

E dini se fëmijët podalikë kanë një karakter të veçantë? Disa studime tregojnë se ata janë të vetëdijshëm në lidhje me pozicionin që kanë marrë. Sipas tyre karakteri i bebeve shprehet që në barkun e nënës dhe kështu do të jetë edhe në të ardhmen. Këtë e konfirmojnë edhe nënat e fëmijëve që kanë lindur me kokën lart.
Si do të jetë karakteri i fëmijëve podalikë?
Sipas studimeve, këta fëmijë do të kenë një karakter tepër të fortë dhe do të jenë tepër të vendosur.
Përse fëmija vendoset në këtë pozicion në barkun e nënës?
Si një ndër faktorët kryesorë konsiderohet anatomia e nënës, kryesisht forma e barkut të saj, pa përjashtuar edhe faktorin gjenetik. Pra nëse prindërit apo vetëm njëri prej tyre ka lindur në të tillë pozicion, mundësitë që edhe fëmija të lindë në këtë mënyrë janë më të mëdha.
Gjithashtu si faktorë të tjerë konsiderohen edhe:
• Duhani;
• Pesha e madhe e marrë gjatë shtatzanisë;
• Faktorë psikologjikë (stresi dhe emocionet e nënës) etj.
Këta fëmijë mendohet se karakterizohen edhe nga kokfortësia. Po ju si mendoni? Si ka qënë karakteri i fëmijës tuaj nëse ka qëndruar në pozicion podalik gjatë shtatzanisë si edhe në momentin e lindjes?

Lexoni edhe: Fetus podalik ja cilat jane arsyet

A do te shkoni me pushime verore kete vere?

  • Jo, nuk do te shkojme (44%, 559 Votes)559
  • Po, do t'i kalojme ne Shqiperi (27%, 339 Votes)339
  • Do te shkojme, por ende nuk e kam vendosur se ku... (18%, 236 Votes)236
  • Po, do te shkojme jashte Shqiperise (11%, 144 Votes)144

Total Voters: 1 278

Loading ... Loading ...

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Pse çdo grua shtatzënë duhet...

Anomalitë gjenetike mund të ndodhin në çdo shtatzëni, prandaj testi NIPT është i rëndësishëm për çdo grua shtatzënë, pavarësisht nga mosha e saj apo risku i predispozitës gjenetike. Ekspertët mjekësorë...

MËSONI MË SHUMË PËR TESTIN...

A e dini se mund të zbuloni nëse fëmija juaj është i shëndetshëm që në javën e 10-të të shtatzënisë? Ju mund ta zbuloni shëndetin gjenetik të foshnjës tuaj gjatë...

Jo çdo NIPT është NIFTY

"Çfarë është testi NIFTY? A janë NIPT dhe NIFTY e njëjta gjë? A ka rëndësi se cilin të zgjedhësh? Këto janë të gjitha pyetjet me të cilat përballen shumë gra...

Gjithçka që duhet të dini...

Testi NIFTY nga GenePlanet u mundëson prindërve të ardhshëm të mësojnë më shumë për shëndetin e foshnjës së tyre ndërkohë që ai ose ajo është ende në mitër. Në këtë...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X