Disa emra te vjeter per vajzen tuaj

0 0

Ashtu si edhe veshjet, mobiliet apo gjithcka tjetër, edhe një emër i bebes mund të jetë “vintage”, pra i vjetër dhe ende i bukur për t’u përdorur. Ja cilët janë disa prej tyre:

Anabele, Aurora, Amelia, Adelaide,

Ada, Elvira, Rita, Charlotte, Klara,

Cordelia, Eleonor, Grace, Hazel, Iris,

Isabella, Josephine, Lidia, Mabel, Margaret,

Mariah, Matilda, Rebeca, Rose, Sabrina, Viktoria, Violet.

Lexoni edhe: Emra per vajza dhe per djem

This is for testing

View Results

Loading ... Loading ...

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Kur ke një fëmijë në...

Nëse ti ke një fëmijë Ujor, ja cfarë duhet të dish..: UJORI (21 janar - 19 shkurt) Ky fëmijë do të jetë gjithmonë origjinal. Ai është një novator i lindur...

Emra mysliman per bebe

Tradicionalisht në komunitetin mysliman, foshnjave u vihet një emër në ditën e shtatë pas lindjes. Kuptimi i emrit është shumë i rëndësishëm. Myslimanët favorizojnë emrat që janë të virtytshëm dhe...

Qumështi i gjirit ndihmon zemrën...

Dihet prej kohësh që qumështi i gjirit është ushqimi më i mirë për të porsalindurin dhe për fëmijën deri në një vit e më tej, nëse është e mundur. Në...

Rritje e numrit të lindjeve...

Tashmë është demonstruar gjerësisht: pandemia Covid-19 ka pasur një sërë pasojash negative indirekte, përveç atyre më të njohura dhe të lidhura ngushtë me infeksionin. Midis tyre, ka gjithashtu një rritje...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X