E gjejnë të braktisur në pyll, 1000 njerëz kërkojnë ta adoptojnë

Nje e porsalindur eshte gjendur ne pyll e braktisur dhe pasi lajmi u be publik, mbi 1000 njerez kerkuan ta biresonin.
0 0

Të paktën 1,000 njerëz duan të adoptojnë “Baby India”, një e porsalindur e gjetur e braktisur në pyll në Forsyth të Gjeorgjisë.

E porsalindura u gjet vonë në mbrëmje më 6 qershor, pasi një banor njoftoi se ka dëgjuar zëra nga pyjet pranë shtëpisë së tij. Autoritetet zbuluan një foshnje të lidhur në një qese plastike, të mbuluar me gjak, me kordonin e saj të kërthizës të bashkëngjitur. Është vlerësuar se ajo ka lindur vetëm një orë ose dy para se të zbulohej.

Shpejt u nxorën pamjet video të zbulimit të të porsalindurës me shpresë se banorët mund të japin ndonjë informacion të mëtejshëm rreth rastit. Që atëherë, autoritetet kanë marrë mbi 1,000 kërkesa nga njerëz që dëshirojnë të adoptojnë Baby India. Bashkia lokale në Gjeorgji ka treguar një shpërthim të mbështetjes për të porsalindurën dhe ekipin që e ka shpëtuar, por thirrjet për të porsalindurën kanë ardhur nga Irlanda.

“Është e mahnitshme numri i njerëzve që kërkojnë të marrin një jetë të re në familjet e tyre”, thotë shefi i qarkut Forsyth, Ron Freeman”. “Autoritetet janë të lumtur të raportojnë se Baby India është e shëndetshme dhe mirë në kujdesin e një shtëpie fëmijësh, por ata vazhdojnë të kërkojnë më shumë informacion për rastin e saj. Çdokush që ka informacion në lidhje me nënën, lindjen ose familjen e tij, kërkohet të telefonojë në zyrën e sherifit në 770-781-3087”.

Lexo edhe: Rrëfimet e 5 baballarëve që braktisën fëmijët


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

A keni raste te familjarëve...

Nëse ti ose të afërmit e tu jeni prekur nga kanceri i trashëguar, mund të pyesni veten se si mund ta përdorni këto njohuri në të ardhmen dhe të jeni...

Për ty mike që je...

E di… Ndiej padrejtësi tani që po shkruaj për ty. Ndihem fajtore sepse jam një nga gratë me fat. Çdo fjalë që shkruaj më thumbon... Sepse e di. E di...

9 mënyra si t’i tregoj...

Të zbulosh se je shtatzënë është një nga momentet më të rëndësishme të jetës. Është lajmi më i madh i jetës suaj, lajmi që mezi prisni t'i ndani me partnerin...

Shkon në spital me temperaturë...

Mëngjësi i sotëm ka ardhur me një lajm të trishtë për një familje në Elbasan dhe tronditës për gjithë qytetarët. Një vogëlushe 3-vjeçare ka ndërruar jetë në spitalin rajonal të...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X