Cfare duhet te dime nese kemi nje femije djale?

0 0

Fëmija është gjëja më e bukur në jetë! Ai është gëzimi i prindërve dhe i familjes, dhe nëse në gjirin tuaj keni një djalë duhet të dini se…

  • Ata janë tmerrësisht të dhënë pas nënës. Dhe këtu nuk bëhet fjalë vetëm për momentet kur ai është sëmurë apo nuk ndihet mirë. Një djalë ka nevojë për nënën në çdo moment. Ata mund të vijnë t’ju puthin dhe përqafojnë në çdo moment duke thënë se ju do shumë.
  • Një djalë do të jetë xheloz për nënën. Ai do të bëhet xheloz edhe nëse bashkëshorti juaj do t’ju afrohet. Ai duhet të jetë i vetmi i preferuari i juaj.
  • Ata kanë lodra të zhurmshme. Shtëpia shumë shpejt do të mbushet me makina dhe superheronj, dragonj dhe kafshë plastike të ndryshme.
  • Djemtë duan të dinë nëse gjithçka fluturon. Ai mund të provojë nëse fluturon arushi, makina, superheroi, pra gjithç
  • Ai nuk e di se çfarë do të thotë të qëndrosh për më shumë se një orë me rroba të pastra. Rrobat do të jenë në më të shumtën e rasteve me njolla të ndryshme apo ngjyra pas një vizatimi.
  • Ata preferojnë gjithmonë vende të rrëmujshme. Preferojnë të luajnë me baltë ndërsa janë në park, apo edhe mënyra të tjera të cilat do të shkaktojnë ato njollat e përmendura më sipër.
  • Ata kënë dëshirë të luajnë me tualetet tuaja. Edhe pse mund të tingëllojë çuditshëm por është e vërtetë.
  • Të presin me një buzëqeshje të madhe. Nëse do të ktheheni në shtëpi pas një kohe të caktuar do t’ju presin me një buzëqeshje të madhe në fytyrë e cila do t’ju bëjë të harroni të gjitha kapriçiot dhe njollat e veshjeve.

Lexoni edhe: Djali juaj luan me kukulla, ja si te veproni

This is for testing

View Results

Loading ... Loading ...

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

A keni raste te familjarëve...

Nëse ti ose të afërmit e tu jeni prekur nga kanceri i trashëguar, mund të pyesni veten se si mund ta përdorni këto njohuri në të ardhmen dhe të jeni...

Për ty mike që je...

E di… Ndiej padrejtësi tani që po shkruaj për ty. Ndihem fajtore sepse jam një nga gratë me fat. Çdo fjalë që shkruaj më thumbon... Sepse e di. E di...

8 fakte befasuese për motrat...

Ka disa studime që shpjegojnë lidhjen mes motrave e vëllezërve në familje si dhe ndikimin indirekt që kanë ata në formimin dhe të ardhmen e njëri-tjetrit. Vëllezërit e motrat kalojnë...

9 mënyra si t’i tregoj...

Të zbulosh se je shtatzënë është një nga momentet më të rëndësishme të jetës. Është lajmi më i madh i jetës suaj, lajmi që mezi prisni t'i ndani me partnerin...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X