loading

Bebi prematurë që bën punë burrash

0 0

 

Kur Matt MacMillan u bë baba për herë të parë, ai realizoi disa foto me fotoshop të vajzës së tij të porsalindur duke zhvilluar aktivitete sportive.

Dy vite më vonë ai planifikoi të bënte të njëjtën gjë me të birin, por planet nuk shkuan sipas dëshirës. Djali i tij lindi para kohe dhe iu desh të kalonte disa javë në inkubator, nën kujdesin e pajisjeve të veçanta.

Në fakt, kjo nuk e bëri babain të tërhqiej. Ai vërtet nuk ia doli të realizonte fotot njësoj si me të bijën, por pati një ide tjetër. Bëri fotoshop fotot e të birit sikur po bënte “detyra mashkullore”.

Fotot ishin shumë tërheqëse dhe të bëjnë për të qeshur, por babai thotë se ato kanë një mesazh shumë më të fortë, të përmbledhur në 3 këshilla për këdo prind që mund të sjellë në jetë një fëmijë prematurë.

“Jini të durueshëm, pozitivë dhe kërkoni ndihmë”.

Fotot dhe mbishkrimet e tyre:

  • Rruajtja e parë e bebit

rruajtjaa

  • Bebi ka fituar para në poker

poker

  • Bebi bën stërvitje si kampion

stervitje si kampion

“Jam kurioz të di çfarë do të mendojë djali im për këto foto kur të jetë 18 vjeç”.

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Dëshironi të shmangni një emër...

Por kur bëhet fjalë për emrin e një personi, për të cilin prindërit vendosin për një vit dhe më pas fëmija do të jetojë me atë emër për dekadat e...

Doni që t’i rrisni flokët...

Pavarësisht nga pamja e tyre, ata gjithmonë duken të adhurueshëm. Sidoqoftë, si prind, ju mund të shqetësoheni për flokët e fëmijës pasi dëshironi që kur të rritet të ketë flokë...

Nëse fëmijët studiojnë muzikë përmirësojnë...

Hulumtimi Kanadez Studiuesit ekzaminuan të dhënat e shkollave të 112,000 studentëve nga të cilët rreth 13% kishin ndjekur të paktën një kurs muzikor, si piano, orkestër, grup xhazi, kor etj....

10 gjërat e zakonshme në...

Sigurisht që nënat kujdesen shumë gjatë blerjes së lodrave për t'u siguruar që ato nuk janë të rrezikshme për të vegjlit e tyre. Megjithatë, nganjëherë ne nënat nuk shohim përtej...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X